Znamy nowe programy TVP2. Kurski stawia na disco-polo, randki i Rafała Ziemkiewicza

Telewizyjna Dwójka doczeka się wkrótce całego szeregu nowych programów. Będzie "Pierwsza randka", "Discopoland", "Rodzina sama w domu" - ale chyba najbardziej intryguje nocny show z Ziemkiewiczem.

Na wiosnę w ramówce TVP2 pojawi się sporo nowości, o których donosi portal Wirtualnemedia.pl. Jednym z najważniejszych programów ma być reality-show "Pierwsza randka", w którym pary będą poznawały się w trakcie jednego obiadu.

- Formuła "Pierwszej randki" nie kłóci się z formułą telewizji publicznej. Można powiedzieć, że to jest taki „Rolnik szuka żony” w wersji miejskiej - mówi Jacek Kurski. Program obejrzymy w czwartki o 20:40, pierwszy odcinek już 16 marca.

Maryla Rodowicz i Zenon Martyniuk podczas imprezy sylwestrowej zorganizowanej przez TVP 2Maryla Rodowicz i Zenon Martyniuk podczas imprezy sylwestrowej zorganizowanej przez TVP 2 Fot. Marek Podmokly / Agencja Wyborcza.pl

Disco-polo i late-night show

W wiosennej ramówce pojawi się także seria programów dokumentalnych o disco-polo pod nazwą "Discopoland", mówi się o premierze 23 kwietnia. - Zanurzenie w subkulturze, bez drwiny i na poważnie - opisuje Kurski. Dodaje też, że jeszcze przyjdzie czas na "twardy, disco-polowy show".

Ale zdecydowanie bardziej zaskakuje zapowiedziany na 17 marca o 22:20 "late-night show". Ten królujący w USA format to swobodny, wieczorny program o satyrycznym charakterze. Jednym z najpopularniejszych prowadzących jest Jimmy Fallon, który przewodził tegorocznej gali Oscary 2017.

Kto będzie zatem "polskim Jimmym Fallonem"? Rafał Ziemkiewicz i Paweł Gociek, publicyści ściśle związani z TV Republika oraz prawicowym magazynem "Do Rzeczy". Pierwszy z prowadzących znany jest z wielu nieeleganckich i mocno krytykowanych wypowiedzi.

Jednak być może tym razem nie będzie miał okazji, aby popisać się podobnymi ekscesami. Wirtualnemedia.pl donoszą, że wśród gości będą uczeni, przedsiębiorcy, sportowcy czy ludzie świata sztuki, którzy opowiedzą o swoich dokonaniach.

Coś dla rodziny

Oprócz tego zobaczymy familijny program "Rodzina sama w domu" (od 1 kwietnia) czy kulturalno-rozrywkowe "Jest okazja" (10 marca), skupione na benefisach różnych artystów. Pojawi się też nowość poświęcona młodym ludziom o nietypowych pasjach, "Młodzi wielcy" (4 marca), prowadzona przez Roberta "Litzę" Friedricha, znanego muzyka rockowego.

Robert Friedrich i LuxtorpedaRobert Friedrich i Luxtorpeda Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Wraz z wiosenną ramówką wystartuje również nowy sezon "Bake Off - Ale ciacho!" oraz kontynuowane będą programy "Sonda 2", "Południk Wildsteina", "Makłowicz w podróży" oraz "Podróże z historią".

Więcej o: