Ed Sheeran zagra w serialu "Gra o tron". Nie wiemy, kogo, ale wiemy, dlaczego

Ed Sheeran wystąpi w siódmej serii serialu "Gra o tron". Tę informację zdradzili producenci, którzy co prawda nie chcieli powiedzieć, w jakiej roli obsadzili piosenkarza, ale ujawnili, że starali się go ściągnąć do serialu od kilku lat ze względu na Maisie Williams.

David Benioff, który razem z D.B. Weissem byli gośćmi konferencji poświęconej kolejnym sezonom "Gry o tron" podczas festiwalu SXSW, powiedział, że pojawienie się Sheerana na planie to niespodzianka dla Williams, grającej w serialu Aryę Stark. Aktorka jest wielką fanką piosenkarza.

Sheeran zamieścił na swoim profilu na Twitterze informację o występie, komentując ją: wyszło szydło z worka...

- Staraliśmy się zaprosić Eda Sheerana od kilku lat, jako niespodziankę dla Maisie, i w tym roku wreszcie się to udało - powiedział Benioff.

Rola ma być niewielka, nie wiadomo, czy muzyk zaśpiewa lub zagra, nie wiadomo nawet, czy widzowie będą w stanie rozpoznać go, gdy pojawi się na ekranie (w "Grze o tron" grali już np. muzycy zespołu Mastodon, których ucharakteryzowano na wskrzeszonych Dzikich).

Twórcy "Gry o tron": Mamy już szkic, do samego końca. Podjęliśmy dużo trudnych decyzji [Z SXSW] >>

"Gra o tron" powróci do polskiej telewizji z siódmą serią 17 lipca. Rok później na antenie HBO będzie można oglądać ostatnią, zaledwie sześcioodcinkową, serię.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Zobacz też: Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Mięśnie Hugh Jackmana, piękna Emma Watson i hollywodzka gwiazda w roli Polki. W marcu w kinach

Więcej o: