To pierwszy fabularny serial National Geographic - Geoffrey Rush w roli Einsteina!

Przez lata o Einsteinie zrobiono wiele filmów biograficznych i dokumentalnych. Teraz przyszła kolej na serial.

Postać Alberta Einsteina inspiruje nie tylko naukowców i filozofów, ale często również artystów i ludzi z branży filmowej. Nic dziwnego, ten geniusz był człowiekiem nie mniej skomplikowanym niż jego wspaniałe teorie, a jego charakterystyczny wizerunek bardzo szybko wszedł do popkultury. 

"Geniusz" jest 10-odcinkowym fabularnym miniserialem, który w każdym epizodzie przedstawia ważniejsze wątki z wcześniejszego i późniejszego życia Einsteina. Skupia się na jego naukowych badaniach, ale ukazuje również jego ludzkie oblicze oraz zawiłe i pełne namiętności związki. Scenariusz powstał na podstawie głośnej biografii Waltera Isaacsona pt. "Einstein. Jego życie, jego wszechświat".

Zwiastun serialu "Geniusz"

W roli młodego Einsteina wystąpił Joe Flynn znany m.in. z filmu "Sils Maria". Dojrzałego geniusza zagrał wielokrotnie nagradzany Geoffrey Rush, znany choćby z roli logopedy Lionela Logue'a w filmie "Jak zostać królem", kapitana Barbossy w serii "Piraci z Karaibów", czy Markiza de Sade w "Zatrutym piórze". 

W drugoplanowych rolach zobaczymy jeszcze: Emily Watson ("Przełamując fale"), Nicolasa Rowe ("Porachunki", "Rodzina Borgiów"), Samanthę Colley (serial "Victoria"), Jona Fletchera (serial "Salem") i innych.

Na krześle reżyserskim zasiadł Ron Howard, laureat Nagrody Akademii Filmowej za film „Piękny umysł”. Zdjęcia do serialu zostały zrealizowane w czeskiej Pradze, w której mieszkał i wykładał Einstein na początku swej naukowej kariery. W serialu zobaczymy także sylwetki innych wielkich naukowców, m.in. Piotra Curie i Marii Skłodowskiej-Curie, Wilhelma Roentgena, Carla Junga oraz Wernera Heisenberga.

Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć już w niedzielę 23 kwietnia o godz. 21:30 na National Geographic.

A teraz zobacz: Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Więcej o: