Będzie jeszcze mroczniej niż poprzednio. Zobaczcie pierwszy zwiastun 2. sezonu "Watahy"

W Bieszczadach zakończyły się zdjęcia do kontynuacji popularnego polskiego serialu HBO. Stacja przygotowała pierwszą dłuższą zapowiedź.

Akcja rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach z pierwszego sezonu. Wiktor Rebrow (grany przez Leszka Lichotę) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, jest oficjalnie poszukiwany. Prokurator Iga Dobosz (Aleksandra Popławska), po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy, otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju.

Reżyserami drugiego sezonu są m.in. Kasia Adamik ("Boisko bezdomnych", "Wataha I") oraz Jan P. Matuszyński ("Ostatnia Rodzina").

- Tutaj mierzenie się z przyrodą na każdym kroku - w śniegu, błocie, lesie czy w górach - nadaje rytm do stworzenia bardzo intrygującej i nieco mroczniejszej niż poprzednio historii - mówił Jan P. Matuszyński w rozmowie z magazynem "Co jest grane".

W obsadzie serialu pojawią się ponownie również: Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe postaci wcielą się: Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Premiera drugiego sezonu "Watahy" odbędzie się jesienią tego roku w HBO i HBO GO.

A teraz zobacz: Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Nowa część "Szybkich i wściekłych" i oscarowy "Klient". Oto najważniejsze premiery kwietnia

Więcej o: