Rozpaczasz, że "Gra o Tron" się powoli kończy? HBO szykuje aż 5 seriali z tego świata

Niedawno stacja HBO ujawniła, że w przyszłości mogą powstać cztery seriale z akcją osadzoną w świecie "Gry o Tron". Tymczasem George R.R. Martin zdradził, że trwają prace aż nad pięcioma seriami.

George R.R. Martin, autor książkowego cyklu "Pieśń Lodu i Ognia", napisał na swoim blogu, że HBO zwiększyło liczbę planowanych spin-offów osadzonych w realiach "Gry o Tron".

- Kiedy przybyłem do Los Angeles w ubiegłym tygodniu, mieliśmy w produkcji cztery scenariusze. Kiedy wyjeżdżałem z miasta, mieliśmy już pięć. Dodaliśmy piątego scenarzystę do oryginalnej czwórki - napisał Martin.

Wiemy na pewno, że ma powstać pięć pilotowych odcinków i na ich podstawie stacja zdecyduje, które historie warto rozwijać. Może się więc zdarzyć i tak, że ostatecznie zrealizowana zostanie tylko część projektów. Gdyby jednak udało się wyprodukować wszystkie pięć, byłby to nie lada sukces. Jak żartuje na blogu Martin, wówczas chyba "musiałby zmienić imię na Dick Direwolf".

Co ciekawe, akcja niektórych spin-offów nie będzie umiejscowiona tylko w krainie Westeros - wspominano także o Essos, Sothoros i Ulthos. Ponadto Martin potwierdził, że seriale będą prequelami, czyli będą rozgrywać się przed wydarzeniami z "Gry o Tron". Pisarz nie zdradził, o czym dokładnie są scenariusze, napisał jednak, że na pewno nie będą opowiadają o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta. 

Pierwszy spin-off zadebiutuje najwcześniej w 2019 roku, po zakończeniu głównej serii.

Siódmy sezon "Gry o Tron" będzie miał premierę 16 lipca w USA. Dzień później zobaczymy go w Polsce na HBO. 

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o: