Rozpaczasz, że "Gra o Tron" się powoli kończy? HBO szykuje aż 5 seriali z tego świata

Niedawno stacja HBO ujawniła, że w przyszłości mogą powstać cztery seriale z akcją osadzoną w świecie "Gry o Tron". Tymczasem George R.R. Martin zdradził, że trwają prace aż nad pięcioma seriami.

George R.R. Martin, autor książkowego cyklu "Pieśń Lodu i Ognia", napisał na swoim blogu, że HBO zwiększyło liczbę planowanych spin-offów osadzonych w realiach "Gry o Tron".

- Kiedy przybyłem do Los Angeles w ubiegłym tygodniu, mieliśmy w produkcji cztery scenariusze. Kiedy wyjeżdżałem z miasta, mieliśmy już pięć. Dodaliśmy piątego scenarzystę do oryginalnej czwórki - napisał Martin.

Wiemy na pewno, że ma powstać pięć pilotowych odcinków i na ich podstawie stacja zdecyduje, które historie warto rozwijać. Może się więc zdarzyć i tak, że ostatecznie zrealizowana zostanie tylko część projektów. Gdyby jednak udało się wyprodukować wszystkie pięć, byłby to nie lada sukces. Jak żartuje na blogu Martin, wówczas chyba "musiałby zmienić imię na Dick Direwolf".

Co ciekawe, akcja niektórych spin-offów nie będzie umiejscowiona tylko w krainie Westeros - wspominano także o Essos, Sothoros i Ulthos. Ponadto Martin potwierdził, że seriale będą prequelami, czyli będą rozgrywać się przed wydarzeniami z "Gry o Tron". Pisarz nie zdradził, o czym dokładnie są scenariusze, napisał jednak, że na pewno nie będą opowiadają o Dunku i Jaju oraz o rebelii Roberta. 

Pierwszy spin-off zadebiutuje najwcześniej w 2019 roku, po zakończeniu głównej serii.

Siódmy sezon "Gry o Tron" będzie miał premierę 16 lipca w USA. Dzień później zobaczymy go w Polsce na HBO. 

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o:
Komentarze (29)
Rozpaczasz, że "Gra o Tron" się powoli kończy? HBO szykuje aż 5 seriali z tego świata
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 5 razy 5

  Tyle ze te seriale to nie będą na podstawie Martina bo jeszcze z 10 lat będzie kończył Pieśń Lodu i Ognia.

 • 4v

  Oceniono 8 razy 4

  lubię "Grę o Tron" ale i tak "Człowiek z Wysokiego Zamku" większe wrażenie na mnie zrobił. Ten serial to majstersztyk. Niestety dla wielu ludzi zbyt skomplikowany, dlatego takiego sukcesu co "GoT" nigdy nie odniesie.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 18 razy 2

  Ten serial, a raczej jego tytuł, przypomniał mi moje czasy studenckie, kiedy wynajmowaliśmy z kumplami kilkupokojowe mieszkanie, a wtedy gdy na noc zostawały jakieś dziewuchy lub do bardzo późna trwała jakaś balanga to rankiem rozpoczynała się swoista i zażarta „Gra o Tron".

 • radek_sziwa

  Oceniono 37 razy 1

  Skup się grubasie na książkach bo w tym tempie prędzej zejdziesz niż skończysz. Jak można pracować nad kolejnym tomem już 6 lat?

 • kristofoser

  Oceniono 6 razy 0

  A wszystko to pomysł zerżnięty z trylogii Biana Aldissa "Heliconia". Od Aldissa zerżnięto też pomysł na "Avatar", z "Cieplarnii"".

 • lukamipisze

  Oceniono 8 razy -2

  To zaczyna przypominać tasiemca "Moda na sukces"
  Mam nadzieje ze to juz ostatni sezon.
  Film nie jest zły, ale strasznie rozwleczony.

 • superpolpol

  Oceniono 2 razy -2

  Nie

 • digital_dictator

  Oceniono 10 razy -2

  Nie będą opowiadać o Jaju, szkoda... może chociaż o jajecznicy albo omlecie?
  ...
  Zatrudniajcie lepszych stażystów.

 • sselrats

  Oceniono 16 razy -2

  Rozpaczam, ze Gra o tron konczy sie tak powoli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX