Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

"Brudny Henryk" to serial komediowy wizualnie osadzony w stylistyce VHS. Jak twierdzą twórcy, wśród ich duchowych inspiracji można wymienić takie dzieła jak "07 zgłoś się", "Zabójcza Broń", filmy Barei, wszystko oczywiście z domieszką humoru "Monty Pythona", kina akcji Johna Woo i... dokumentu o Wałęsie. Lektorem w serialu jest Tomasz Knapik.

Twórcy Konrad i Michał Domaszewscy, choć wykształcenie mają niefilmowe, mają spore doświadczenie, które zdobyli m.in. przy pracy z Patrykiem Vegą i wielu niezależnych produkcjach. Są zarówno twórcami serialu, jak i odtwórcami głównych ról. Konrad (prawnik) gra tytułowego Brudnego Henryka, bezwzględnego milicjanta, który nie pogardzi kielichem, Michał (lekarz) reżyseruje i wciela się w jego towarzysza, sierżanta Kłysia. 

- To nostalgiczna podróż do przeszłości, w której milicjanci PRL-u będą się śmiać z narodowych wad, wychwalać zalety bycia Polakiem oraz przedstawiać satyrę komunizmu. Towarzyszyć im będą piękne kobiety oraz widowiskowe pościgi - napisali twórcy na stronie swojej akcji crowdfundingowej na Polak Potrafi.

W obsadzie zobaczymy m.in. Waldemara Nowaka ("Sługi boże"), Kamilę Kamińską ("Belfer"), Dominika Piotrowskiego ("Barwy szczęścia") i Adama Fidusiewicza ("Bodo"). 

Premiera pierwszego odcinka serialu już w niedzielę 21 maja na YouTube. Więcej informacji na fanpage'u serialu.