Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu

Dwaj bracia zebrali pieniądze na portalu Polak Potrafi i nakręcili internetowy serial stylizowany na lata 80. Do współpracy namówili m.in. jeden z najbardziej znanych polskich głosów. Zobaczcie zwiastun.

"Brudny Henryk" to serial komediowy wizualnie osadzony w stylistyce VHS. Jak twierdzą twórcy, wśród ich duchowych inspiracji można wymienić takie dzieła jak "07 zgłoś się", "Zabójcza Broń", filmy Barei, wszystko oczywiście z domieszką humoru "Monty Pythona", kina akcji Johna Woo i... dokumentu o Wałęsie. Lektorem w serialu jest Tomasz Knapik.

Twórcy Konrad i Michał Domaszewscy, choć wykształcenie mają niefilmowe, mają spore doświadczenie, które zdobyli m.in. przy pracy z Patrykiem Vegą i wielu niezależnych produkcjach. Są zarówno twórcami serialu, jak i odtwórcami głównych ról. Konrad (prawnik) gra tytułowego Brudnego Henryka, bezwzględnego milicjanta, który nie pogardzi kielichem, Michał (lekarz) reżyseruje i wciela się w jego towarzysza, sierżanta Kłysia. 

- To nostalgiczna podróż do przeszłości, w której milicjanci PRL-u będą się śmiać z narodowych wad, wychwalać zalety bycia Polakiem oraz przedstawiać satyrę komunizmu. Towarzyszyć im będą piękne kobiety oraz widowiskowe pościgi - napisali twórcy na stronie swojej akcji crowdfundingowej na Polak Potrafi.

W obsadzie zobaczymy m.in. Waldemara Nowaka ("Sługi boże"), Kamilę Kamińską ("Belfer"), Dominika Piotrowskiego ("Barwy szczęścia") i Adama Fidusiewicza ("Bodo"). 

Premiera pierwszego odcinka serialu już w niedzielę 21 maja na YouTube. Więcej informacji na fanpage'u serialu.

Więcej o:
Komentarze (30)
Jeżeli kochacie "07 zgłoś się" i filmy Barei, zobaczcie zwiastun tego serialu
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 26 razy 24

  cienko to wygląda...

 • t0maszek44

  Oceniono 14 razy 12

  Takie "produkcje" to kompletna porażka, tego to nikt nie będzie oglądał

 • xynat

  Oceniono 11 razy 11

  Hm. 07 i Bareja w jednym. Ciekawe. To podobne połączenie jak filmy Woody Allena i Stevena Spielberga. Ale nie, dziękuję. Nie skuszę się.

 • alicja045

  Oceniono 11 razy 11

  Hmm za nic w tym gniocie nie mogę doszukać się podobieństwa z Bareją.....

 • nosorozecwlochaty

  Oceniono 9 razy 9

  "07 zgłoś się" nie było komedią. Odwoływanie się do niego jest bez sensu, podobnie jak np. do "Brudnego Harry'ego" do którego nawiązuje zapewne tytuł Z tych kilku obrazków można odnieść wrażenie że będzie to film błazeński i właściwą inspiracją jest raczej np. "Trzynasty Posterunek".

  Jeśli dodamy do tego skrajnie niski budżet oraz szwagrów i ziomali z ich drewnianą grą obsadzonych w rolach drugoplanowych to marnie to widzę.

 • kaktus118

  Oceniono 9 razy 9

  Na zwiastunie tylko Knapik daje radę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX