Bagiński zrobi serial "Wiedźmin" z Netflixem! To jest coś, na co czekaliśmy

Andrzej Sapkowski zasługuje na coś więcej, niż kiepski film z 2001 roku. Dlatego bardzo cieszymy się, że powstaje serial, za którym stoi Tomasz Bagiński. I to we współpracy z Netflixem! To naprawdę duża rzecz!

Dotychczas powstała jedna duża ekranizacja o losach Geralta z Rivii. Chodzi oczywiście o film "Wiedźmin" (2001) w reżyserii Marka Brodzkiego. Szybko jednak spotkał się on z dużą krytyką fanów literatury Andrzeja Sapkowskiego i nie tylko. Zarzucono mu braki w scenariuszu i zły poziom techniczny. Rok po premierze filmu pojawiła się 13-odcinkowa seria, przystępniejsza i ciekawsza dla widzów, jednak dalej wielu miłośników uniwersum wiedźmina było niezadowolonych. 

Teraz nadszedł moment, na który od lat czekali chyba wszyscy polscy kinomani. Wbrew wcześniejszym oświadczeniom producentów, ekranizacja Bagińskiego nie będzie pełnometrażowym filmem fabularnym. Jak się okazuje, do produkcji dołączył Netflix i pracuje nad nowym anglojęzycznym serialem dramatycznym na podstawie książek o wiedźminie.

Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Image, którzy będą jednymi z producentów wykonawczych, komentują: - W tych książkach jest głębia moralna i intelektualna, która wykracza poza ramy gatunku. To opowieść o dzisiejszych czasach i ich wyzwaniach skryta pod płaszczykiem fantasy. To opowieść o nas - o potworze i bohaterze tkwiącym w każdym z nas.

Sapkowski bardzo zadowolony

Co ciekawe, w roli konsultanta kreatywnego, z twórcami serialu będzie współpracował sam autor wiedźmińskiej sagi, Andrzej Sapkowski. Jak dowiadujemy się od producentów, już teraz wiadomo, że Bagiński wyreżyseruje co najmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

- Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat - mówi Sapkowski. - Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

- Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat - z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy - mówi Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych. - Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom.

PRZECZYTAJ: 15 lat od premiery Wiedźmina. Filmu, o którym wszyscy chcielibyśmy zapomnieć

Cykl wiedźmiński Andrzeja Sapkowskiego składa się ze zbiorów opowiadań i tak zwanej "Sagi o wiedźminie", w którą wlicza się pięć powieści. Wszystkie skupiają się na losach sławnego wiedźmina, Geralta z Rivii - zabójcy potworów. Książki Sapkowskiego trafiły m.in. na listę bestsellerów dziennika "New York Times" oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

W 2007 roku firma CD Projekt RED wyprodukowała pierwszą część gry komputerowej opartej na historii opowiedzianej przez Sapkowskiego. W kolejnych latach odbyły się premiery kolejnych dwóch części, które sprzedały się na całym świecie w wielu milionach egzemplarzy. Seria gier "Wiedźmin" została bardzo dobrze przyjęta przez wielu zagranicznych graczy i recenzentów.

Współtwórca gry "Wiedźmin": Tych błędów bym już nie popełnił [NEXT TIME]

"Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o: