Twin Peaks. Premiera serialu: Jest dziwny, przerażający i powolny [ZDJĘCIA]

Na nowe "Twin Peaks" wielu widzów czekało przez ostatnie 25 lat. Na szczęście kontynuacja znanego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta w większości zdobywa pozytywne recenzje.

Oczekiwania związane z powrotem "Miasteczka Twin Peaks" były ogromne i póki co, wydaje się, że twórcy nie zawiedli fanów. Choć wielu recenzentów przyznaje, że po kilku odcinkach ciężko jest jeszcze ocenić.

- Jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy "Twin Peaks" było warte wydanych pieniędzy, czy, jak w przypadku wielu podobnie odrodzonych serii, powinno pozostać w zawieszeniu. Pierwsze dwie godziny powinny jednak przynajmniej pobudzić ciekawość widzów - ocenia Brian Lowry z CNN.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY >>

- Nowe "Twin Peaks" jest dziwne, przerażające i powolne. Ale to właśnie jest interesujące. Serial bardzo uparcie stara się nie przypominać ani filmu, ani telewizyjnej produkcji. - napisała Liz Shannon Miller z Indie Wire, która tym mocniej podkreśla słowa Lyncha nazywającego swój serial "18-godzinnym filmem".

Pierwsze odcinki 3. sezonu cieszą się także przychylnym przyjęciem przez polskich krytyków. - Nowe "Twin Peaks" to 100 proc. Lyncha w Lynchu - stwierdza Radosław Czyż w recenzji "Gazety Wyborczej". Z kolei takie strony jak "NaEkranie", czy "Telemagazyn" oceniają premierowe odcinki na 9/10. 

Taki odbiór z pewnością nastraja pozytywnie. I choć część krytyków przyznaje, że nowa seria nie spodoba się każdemu, możemy być pewni, że Lynch serwuje nam kolejne dopracowane dzieło.

Obejrzyj czołówkę najnowszej serii "Twin Peaks"

 

"Twin Peaks" - gdzie oglądać?

W obsadzie nowego sezonu "Twin Peaks" występują m.in. Kyle MacLachlan, Laura Dern, Naomi Watts, Jim Belushi i Jennifer Jason Leigh.

Pierwszy serial "Miasteczko Twin Peaks" już od początku zyskał sobie miano kultowego. Twórcy przedstawili w nim pozornie sielskie i radosne miasteczko, które skrywa ponure sekrety. Po znalezieniu ciała uczennicy, Laury Palmer, do Twin Peaks przyjeżdża agent federalny, Cooper, żeby rozpocząć nieszablonowe śledztwo. 

Premiera pierwszego odcinka 3. sezonu już dziś (22 maja) o 22:10 na HBO, abonenci HBO GO mogą obejrzeć cztery epizody już teraz. 

Więcej o: