Niedługo premiera, a tymczasem... "Gra o tron" - jest kolejny zwiastun 7. sezonu

Do premiery został już niecały miesiąc, a HBO podkręca znowu atmosferę. "Gra o tron" dopiero w lipcu, ale mamy kolejny zwiastun 7. sezonu.

Czy będzie wielka bitwa? Kto zasiądzie na żelaznym tronie Westeros? I kogo jeszcze zabiją scenarzyści serialu? Na te wszystkie pytania mamy nadzieję poznać odpowiedzi już niedługo, bo za około miesiąc. "Gra o tron" zbliża się wielkimi krokami, a twórcy serialu umiejętnie podgrzewają atmosferę. Właśnie pokazali kolejny zwiastun 7. sezonu.

Gra o tron już w lipcu w TV

Pierwszy odcinek będzie można obejrzeć w HBO 17 lipca. Sezon 7 będzie krótszy niż poprzednie, liczące 10 odcinków.

A dlaczego premiera w lipcu, a nie w kwietniu? - Teraz kiedy zima nadeszła w "Grze o tron", producenci David Benioff i D.B. Weiss poczuli, że byłoby lepiej, gdyby produkcja rozpoczęła się odrobinę później niż zwykle, żeby lepiej oddać klimat serialu - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming.

Gra o tron - będą kolejne części?

Już teraz wiadomo, że na sezonie 7. historia się nie skończy. Twórcy serialu już zapowiedzieli kolejne produkcje związane ze światem Westeros. Tematyka wciąż pozostaje nieznana, choć co jakiś czas producenci i sam George R. R. Martin uchylają rąbka tajemnicy. Potencjalnym tematem będzie rebelia Roberta Baratheona. Scenarzyści sami przyznają też, że nie przepadają za mordowaniem swoich ulubionych postaci w serialu, i chętnie widzieliby ich historie nawet w kolejnych produkcjach:

- Tym bardziej, że pożegnania z postaciami są dla nas z reguły bardzo trudne. Zwłaszcza, jeśli grają je aktorzy, których lubimy. Dlatego czasem zdarza nam się dopisywać jakieś sceny retrospektywne, tylko po to, żeby znów mogli wpaść na plan, chociaż na kilka dni i pobawić się z nami. Myślimy o tym, żeby napisać osobny serial o Hodorze, jednej z postaci, która zginęła już wiele odcinków temu - mówili producenci.

Gra o tron sezon 7 i... 8

Wiadomo już też, że na sezonie 7. się nie skończy - niezależnie od tego, że George R.R. Martin planuje zakończyć sagę na 7 części książki. Scenarzyści rozbiją fabułę ostatniej części "Pieśni Logu i Ognia" na... dwie części, podobnie, jak miało to miejsce np. z Harrym Potterem. Decyzja, która podzieliła fanów, jest już nieodwołalna - sezon 7. serialu jest już skończony, zdjęcia do 8. ruszą we wrześniu 2017 roku.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Więcej o: