Ricky Martin o homoseksualnej roli w serialu: "Też ukrywałem swoją orientację, to dla mnie wyjątkowy film"

Ricky Martin zagra w drugim sezonie "American Crime Story". Serial przedstawi kulisy morderstwa Gianniego Versace.

"The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story" to drugi sezon antologii o najsłynniejszych zbrodniach Ameryki. Tym razem Ryan Murphy opowie o morderstwie Gianniego Versace (Edgar Ramirez), zastrzelonego w 1997 roku przez przez seryjnego mordercę, Andrew Cunanana (Darren Criss).

Ricky Martin zagra partnera Versacego

Ricky Martin wcieli się w rolę partnera Versacego - Antonia D'Amico. - To dla mnie wyjątkowy film - twierdzi wokalista, który w 2010 roku ogłosił, że jest gejem. - Mówię w imieniu tych, których nikt nie słyszy. W serialu jest scena, w której Gianni mdleje na plaży i prosi, żebym go nie dotykał, bo obserwują nas paparazzi. To przypomniało mi, jak sam ukrywałem swoją orientację. - Piosenkarza zobaczymy także w scenach erotycznych. - To nie było tak krępujące, jak sądziłem - przyznaje.

"American Crime Story" walczy z homofobią

Jak sam przyznaje, jego seksualność pomogła mu wczuć się w rolę. - To mainstreamowy serial o homofobii, nienawiści i obojętności. Jest szczery i dramatyczny, a jednocześnie opowiada o prawdziwej miłości Gianniego i Antonia i ich walce. To jest coś, o czym chciałem opowiedzieć.

Oprócz sławnego muzyka w obsadzie drugiego sezonu "American Crime Story" znajdzie się także Penélope Cruz, która zagra siostrę Gianniego - Donatellę Versace.

Sezon "Versace: American Crime Story" powstanie w oparciu o książkę "Vulgar Favors" Maureen Orth i będzie liczyć 10 odcinków. Premiera odbędzie się w 2018 roku.

Wiedzieliście, że te światowe gwiazdy też wystąpiły w konkursie Eurowizji?

Więcej o: