Netflix pokazał zwiastun 2. sezonu "The Crown". Królowa zacznie naprawdę rządzić

Serial kostiumowy o życiu królowej Elżbiety to jedna z najchętniej oglądanych produkcji Netflixa. Wreszcie poznaliśmy premierę drugiego sezonu "The Crown".

"The Crown" to jeden z tych seriali, które ogląda się za jednym zamachem (taką metodę "pochłaniania" serialu określa się mianem binge-watching). Fabuła opowiada o życiu królowej Elżbiety II, kulisach jej panowania oraz burzliwym związku z księciem Filipem. I nie jest to wzniosła opowieść o rodzinie królewskiej, ale historia zwykłej dziewczyny, z którą nietrudno się utożsamić (przypominamy: Myślisz, że serial o królowej Elżbiecie to nuda? Po "The Crown" zmienisz zdanie).

The CrownThe Crown materiały prasowe Netflix

Kilka miesięcy po premierze pierwszego sezonu Netflix ogłosił datę premiery kolejnej części historii królowej Elżbiety II. Druga seria “The Crown” ukaże się już 8. grudnia.

Fabuła drugiego sezonu "The Crown"

Drugi sezon będzie kontynuacją losów młodej królowej po 1964 roku. Opowie o wydarzeniach z królewskiego dworu od czasów nielegalnej agresji Brytyjskich Sił Zbrojnych na Egipt, aż do odejścia premiera Harolda Macmillana.

Matt Smith, czyli serialowy książę Filip, zdradził, że nowe odcinki będą koncentrować się na postaci męża Elżbiety II. W serialu zobaczymy jego podróż dookoła świata, podczas której oficjalnie otworzył Letnie Igrzyska Olimpijskie 1956 w Melbourne i odwiedził Antarktydę.

Obok doskonale znanych aktorek i aktorów, takich jak Claire Foy w roli królowej oraz Matt Smith, czyli jej mąż, w drugim sezonie pojawią nowe twarze, m.in. Matthew Goode (jako fotograf Tony Armstrong-Jones),  Michael C. Hall (jako prezydent John F. Kennedy) oraz Jodi Balfour (czyli piękna Jackie Kennedy).

The CrownThe Crown Alex Bailey/Netflix

Czy 2. sezon "The Crown" powtórzy sukces 1.?

Po premierze pierwszego sezonu "The Crown" zebrał naprawdę wysokie noty - ocena na Filmwebie to 8,1, a Rotten Tomatoes dało mu aż 91% pozytywnych opinii. Fani serialu chwalą producentów za dbałość o szczegóły i przemyślaną fabułę, a krytycy podkreślają, że "miliony" wydane na realizację "The Crown" zostały świetnie zagospodarowane.

Myszkin_filmweb 7 lis 2016 15:52 :

Każdego dolara ze 100 milionów budżetu widać na ekranie. Zarówno w kostiumach jak i szerokich ujęciach z setkami statystów czy plenerami na kilku kontynentach. Bez lukru, ale i bez złośliwości.
Rola Elżbiety, która jest dziś najdłużej panującą królową w historii Korony, wydaje się być napisana specjalnie dla niej. Rodzina królewska została już opisana na najróżniejsze sposoby przez tabloidy i liczne publikacje książkowe. Twórcy "The Crown" wznoszą się ponad to medialne szaleństwo. [...]. Możliwe, że mamy do czynienia z początkiem najwspanialszej telewizyjnej epopei historycznej w dziejach.

"The Crown 2" - produkcja

Serial powstał na podstawie sztuki teatralnej "Audiencja" ("The Audience") autorstwa brytyjskiego dramaturga Petera Morgana, który jest także twórcą scenariusza do "The Crown". Przy produkcji pracowali także reżyser Stephen Daldry ("Billy Elliot", "Godziny") oraz producent Andy Harries.

Kosmos efektów specjalnych Luca Bessona, wybitny Ozon, i coś dla fanów Kinga. Premiery kinowe sierpnia

Więcej o: