"Gra o tron": fani są przekonani, że Jon Snow i Daenerys będą parą

Teorie spiskowe na temat 7. sezonu "Gry o tron" pojawiły się długo przed premierą. Teraz już wiemy, że większość z nich się potwierdziła.

Ostatnie odcinki "Gry o tron" pokazały, że w teoriach spiskowych fanów kryje się wiele prawdy. Wśród przepowiedni dotyczących 7. sezonu pojawiła się m.in. ta o ciąży Cersei i wyprawie Jona za Mur. Ten, kto widział już 5. odcinek wie, że Królowa faktycznie spodziewa się dziecka Jaimego, a Jon Snow razem z Gendrym (synem króla Roberta Baratheona) i Jorahem Mormontem rozpoczęli misję schwytania Białego Wędrowca.

Kolejna teoria mówi o romansie Jona z Daenerys. Początkowo nie chciało nam się w to wierzyć - przecież Król Północy i Matka Smoków są spokrewnieni (ale jeszcze o tym nie wiedzą). Jednak z każdym nowym odcinkiem teoria o ich związku nabiera coraz więcej sensu.

Jon Snow zaimponował Daenerys

W 3. odcinku 7. sezonu Jon Snow przypłynął na Smoczą Skałę, by nakłonić Dany do wspólnej walki o Północ. Matka Smoków odparła, że ich sojusz będzie możliwy tylko, jeśli Jon odda jej hołd i przed nią uklęknie.

Jon i DanyJon i Dany fot. knowyourmeme.com

Jednak Jon pozostał nieugięty. Zamiast oddawać pokłony Daenerys, od początku stawiał się z nią na równi. Najwidoczniej spodobało się to Matce Smoków (a wiemy, że Dany zawsze wybiera mężczyzn o silnym charakterze), która co prawda nie uwierzyła w Białych Wędrowców, ale przynajmniej pozwoliła Jonowi na wydobycie smoczego szkła. Czy byłaby tak uprzejma, gdyby Jon jej się nie podobał?

Jon potrafi ją zaskoczyć

Kolejna romantyczna chwila Jona i Dany miała miejsce w jaskini. Kiedy Snow odkrył na ścianach prehistoryczne malowidła, Matka Smoków była pierwszą osobą, której chciał je pokazać. Jon dokładnie wytłumaczył jej, co oznaczają rysunki wykonane przez dzieci lasu. Stwierdził też, że teraz oni powinni się zjednoczyć (by razem walczyć z Białymi Wędrowcami).

Daenerys była wyraźnie poruszona przesłaniem rysunków i zaangażowaniem Króla Północy.

 

Daenerys liczy się z jego zdaniem

Kiedy chwilę po wyjściu z jaskini Varys i Tyrion poinformowali ich o zdobyciu Casterly Rock i upadku Wysogrodu, Matka Smoków była naprawdę wściekła. Wtedy po raz pierwszy naprawdę doceniła obecność Jona na Smoczej Skale. Postanowiła zapytać go o zdanie - czy on na jej miejscu poleciałby do stolicy na smoku?

Mężczyzna stwierdził, że królowa nie powinna włączać się w walkę (czy to nie przejaw troski o bliską osobę?!) i poradził jej, żeby została w domu. Co prawda Dany nie posłuchała rady, jednak już sam fakt, że zapytała go o zdanie, dużo mówi o ich relacji.

Jona polubiła nie tylko Matka Smoków

W ostatnim odcinku Jon poznał bliżej nie tylko Dany, ale i jej dziecko. Snow stanął oko w oko ze Smokiem. Okazało się, że bestia natychmiast polubiła Króla Północy, co więcej, dała mu się pogłaskać. Siedząca na Smoku Daenerys była wyraźnie zadowolona, że jej dziecko zaakceptowało przybysza:

Jon spotyka się ze SmokiemJon spotyka się ze Smokiem fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży

W rzeczywistości smok wyczuł, że Jon jest jednym z Targaryenów. Teorię o pochodzeniu Króla Północy, którą dawno temu stworzyli fani "Gry o tron", ostatecznie potwierdził finał 6. sezonu. Okazało się, że Jon jest synem Lyanny Stark oraz księcia Rhaegara Targaryena - jednak ani Snow, ani Dany jeszcze o tym nie wiedzą.

Jon jest zazdrosny o Dany?

W 5. odcinku 7. sezonu na Smoczą Skałę powrócił Jorah Mormont - przyjaciel Dany i były lord dowódca jej armii. Matka Smoków przywitała go czułym uściskiem - być może chciała pokazać, że nie boi się zarażenia szarą łuszczycą, którą udało mu się wyleczyć. Nie spodobało się to Jonowi, który przyglądał się uściskom ze skwaszoną miną:

Jon jest zazdrosny o Dany?Jon jest zazdrosny o Dany? fot. Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży

Uwaga, spoiler!

Jedna z teorii głosi, że w ostatnim odcinku między Dany i Jonem dojdzie do zbliżenia, w trakcie którego nastąpi zburzenie Muru. Być może jest to jedynie wymysł fanów, jednak po premierze 5. odcinka romans Dany i Jona staje się coraz bardziej prawdopodobny. Sądzicie, że para mogłaby mieć dziecko?

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Gra o tron sezon 7 - zwiastun

Co zrobić, żeby oglądanie "Gry o tron" było jeszcze przyjemniejsze? Przyda się dużo kawy i niezły ekran:

Więcej o: