"Gra o tron": Twórców poniosło. Oto, jaką trasę musiał pokonać Jon Snow [MAPA]

Twórcy "Gry o tron" postanowili przyspieszyć akcję serialu i oszczędzić bohaterom dalekich podróży. Nie umknęło to uwadze fanów.

Za nami przedostatni odcinek 7. sezonu “Gry o tron”. Czas ucieka, a bohaterowie mają jeszcze wiele do zrobienia. Aby im to ułatwić, twórcy serialu postanowili usunąć wątek męczących podróży. Zamiast spędzać kilka odcinków na statku, mieszkańcy Siedmiu Królestw mogą teraz po prostu “przenieść się” w wybraną lokalizację.

We wcześniejszych sezonach jedna podróż zajmowała naszym bohaterom nawet dziesięć odcinków. Niektórzy nie dokończyli swojej wyprawy aż do końca sezonu - jak Arya Stark i Ogar, którzy w rozpoczęli podróż w Dorzeczu i do końcowych odcinków nie udało im się dotrzeć do Doliny Arrynów.

"Gra o tron" jak sience fiction?

W sezonie 7. wyprawy odbywają się z prędkością światła. Tytuł podróżnika roku zdecydowanie należy się Królowi Północy - w ciągu jednego odcinka Jon Snow przemierzył prawie całe Siedem Królestw, przekroczył Mur i (bez pomocy smoka) wrócił do Strażnicy!

'Gra o tron', sezon 7., odcinek 6.'Gra o tron', sezon 7., odcinek 6. HBO

Fani “Gry o tron” szybko podchwycili temat. Jeden z użytkowników portalu Reddit stworzył mapę pokazującą, gdzie podróżował Jon Snow (kolor zielony) i jaką trasę pokonał w tym samym czasie Nocny Król i jego wojsko (kolor czerwony) od 8. odcinka 5. sezonu, do “Eastwatch” - 5. odcinka 7. sezonu:

Trzeba przyznać, że Jon ma wyjątkowy talent. Szkoda, że nie prowadzi bloga o podróżach.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Tych postaci już nie zobaczymy. Scenarzyści "Gry o Tron" nie oszczędzają swoich fanów

Więcej o: