"Gra o tron": 7. sezon zaraz się kończy. Przed nami już tylko finał [ZWIASTUN]

"Gra o tron" już się kończy. Polacy dopiero dzisiaj zobaczą (oficjalnie) 6. odcinek, ale świat żyje nadchodzącym finałem. Wreszcie dojdzie do spotkania Jaimego, Tyriona i Cersei.

Od finału dzieli nas już tylko tydzień. W Polsce dopiero w przyszły poniedziałek dowiemy się, jak zakończy się "Gra o tron". Ale na świecie już we wczorajszy niedzielny wieczór zaczęło się odliczanie do wielkiego zakończenia 7. sezonu jednego z najpopularniejszych (i najdroższych) seriali. Twórcy tymczasem podgrzewają atmosferę - pokazali zwiastun ostatniego odcinka.

Fani teorii spiskowych już doszukują się znaczenia w słowach Jona Snow o "jedynej wojnie, która ma znaczenie". Czy chodzi mu wciąż o walkę z nieumarłymi? A może ma na myśli ostateczne rozwiązanie konfliktu między Lannisterami a Targaryenami, do których sam należy? Wielkimi nieobecnymi zwiastuna zostają Daenerys i Arya, ulubienice fanów. O smokach łaskawie nie wspomnimy po tym, co się stało w przedostatnim odcinku. Zwłaszcza, że polscy widzowie zobaczą go dopiero dzisiaj wieczorem (przynajmniej ci, którzy jeszcze tego nie zrobili - poniedziałkowy odcinek kilka dni temu "wyciekł" do internetu).

Polska obejrzy finał dzień później

Polacy są niestety poszkodowani przez HBO bardziej, niż inne kraje. Premiera telewizyjna każdego odcinka odbywa się aż dobę po premierze na świecie. Wielu widzów nie ma zamiaru czekać aż tyle - "Gra o tron" jest jednym z najczęściej nielegalnie ściąganych seriali przez tych, którzy nie mają wykupionego dostępu do internetowego serwisu HBO.

Jak skończy się "Gra o tron"?

Do tej pory producenci serialu każdy sezon kończyli efektownie. Standardowo w ostatnim odcinku pojawiają się albo wielkie bitwy, albo spektakularne wybuchy, albo wyrafinowane cliffhangery. Fani serialu spodziewają się, że również tym razem ostatni odcinek ich nie zawiedzie - choć po przedostatnim poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko.

Obstawiana jest śmierć Cersei - im bardziej krwawa, tym lepiej. Być może w fabule namiesza też nowa postać - Euron Greyjoy, którego poznaliśmy w ostatnich odcinkach. Czy Jon Snow przekona Lannisterów do walki z nieumarłymi? Jaki użytek zrobi "Ród Umarłych" (na wzór "rodu Starków" czy "rodu Lannisterów") z nowej, absolutnie wyjątkowej broni? Które z tych przewidywań się sprawdzą, dowiemy się już za tydzień - finał "Gry o tron" w Polsce będzie można obejrzeć w poniedziałek 28 sierpnia.

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Więcej o: