Tęsknicie za "Grą o tron"? Nie martwcie się, Jon Snow zagra w nowym serialu [ZWIASTUN]

Kit Harington tym razem zagra w nowej produkcji BBC. Jednak "Gunpowder" i "Gra o tron" mają ze sobą wiele wspólnego.

Gra o tron” właśnie się skończyła, a my już nie możemy doczekać się 8. sezonu. Niestety, do premiery zostało sporo czasu (Przypominamy: "Gra o tron" jeszcze się nie skończyła. Kiedy premiera 8. sezonu?), a fani potrzebują nowych produkcji, które pomogą im zapełnić serialową pustkę.

Wiedzą o tym producenci BBC, którzy właśnie zapowiedzieli nowym miniserial “Gunpowder”. Jego głównym bohaterem będzie Kit Harington, czyli Jon Snow z “Gry o tron”. Ale to niejedyne podobieństwo z produkcją HBO.

Gunpowder: TeaserGunpowder: Teaser fot. BBC One, kadr Youtube

Walka o tron w “Gunpowder”

Fabuła “Gunpowder” opowiada o prawdziwej historii z 1605 roku, kiedy prześladowani katolicy z Wielkiej Brytanii próbowali zabić króla Anglii i Szkocji - Jakuba I. Zorganizowali tzw. Spisek prochowy (ang. Gunpowder Plot), który zakładał wysadzenie w powietrze całej Izby Lordów, razem z czołowymi przedstawicielami szlachty i biskupami. Wszystko po to, by… zasiąść na tronie! Autorem planu był Robert Catesby - właśnie w niego wcieli się Kit Harrington.

“Gunpowder” - obsada

Kit Harrington to niejedyny aktor z “Gry o tron”, którego zobaczymy w nowym serialu BBC. U jego boku zagra także Mark Gatiss, czyli Tycho Nestoris – bankier z Żelaznego Banku w Braavos. To nie może być przypadek.

'Gra o tron', HBO'Gra o tron', HBO mat. prasowe

W obsadzie znajdą się także Liv Tyler, Peter Mullan, Tom Cullen, Edward Holcroft, Shaun Dooley i Robert Emms.

Reżyserem “Gunpowder” jest J Blakeson (“Piąta fala”), a autorem scenariusza Ronan Bennet (“Wrogowie publiczni”). Premiera filmu zapowiedziana jest na jesień.

Producenci serialu wyraźnie puszczają oko do fanów "Gry o tron". Kolejnym dowodem jest ich zapowiedź produkcji na Twitterze:

"Jesień nadchodzi"

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: