"Belfer 2": jest nowy teaser. Takiego Stuhra jeszcze nie widzieliśmy

Premiera "Belfra 2" coraz bliżej. CANAL+ ujawnia coraz więcej szczegółów.

Po premierze pierwszego sezonu “Belfer” został okrzyknięty “najlepszym polskim serialem ostatnich lat”. Producenci szybko też zapowiedzieli kontynuację i już w kwietniu tego roku padł pierwszy klaps na planie serialu.

Wiemy już, że nowy sezon pojawi się w telewizji 22. października tego roku.

CANAL+ właśnie udostępnił kolejny teaser “Belfra 2”. Kilkuminutowa scena sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej zniecierpliwieni! Atmosferę podsyca także ekskluzywny kadr z planu, który pojawił się na oficjalnym Instagramie serialu.

 

"Belfer 2" - obsada

W 2. sezonie w postać “Belfra”, czyli Pawła Zawadzkiego ponownie wcieli się Maciej Stuhr. Oprócz niego w drugiej części serialu zagrają m.in. Aleksandra Konieczna ("Ostatnia rodzina"), Mirosław Haniszewski ("Jestem mordercą"), Zofia Wichłacz  ("Miasto 44", "Powidoki"), Eliza Rycembel ("Obietnica"), Szymon Piotr Warszawski, Michalina Łabacz ("Wołyń") oraz Aleksandra Domańska ("Bodo").

'Belfer', kadr z serialu'Belfer', kadr z serialu Mat. prasowe / fot. Robert Palka

2. sezon z nowym reżyserem

Łukasz Palkowski nie wyreżyserował drugiego sezonu serialu. Zastąpili go Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Napisaniem scenariusza ponownie zajęli się Jakub Żulczyk, Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

Co wydarzy się w tym sezonie?

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), czyli serialowy Belfer, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w prestiżowym liceum we Wrocławiu. W ciągu pierwszych dni jego pracy w szkole dochodzi do tragedii, a Belfer zostaje wmieszany w morderczą grę. Okazuje się, że znowu wszystko przedziwnie się łączy - i zaginięcia nastolatków, i przybycie Belfra do Wrocławia.

 

Króciutki teaser nie pozostawia wątpliwości - czekają nas ogromne emocje i niezła dawka dobrego, telewizyjnego kina.

Czy "Belfer 2" powtórzy sukces pierwszej części?

Pierwszy sezon "Belfra" jest najpopularniejszą produkcją w historii CANAL+ - każdy odcinek oglądało 500 tysięcy widzów, a informacje o tym, kto jest mordercą, obstawiano w zakładach bukmacherskich.

"Belfer" otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku.

To sprawia, że na producentach drugiego sezonu ciąży duża odpowiedzialność - w końcu jest to ulubiony serial wielu Polaków. Czy drugi sezon powtórzy sukces pierwszego? Będziemy mogli to sprawdzić już tej jesieni.

 

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: