Kate Moss, Alexander McQueen i Marc Jacobs w nowym serialu o latach 90.

"Champagne Supernovas" opowie o życiu bohemy lat 90. Twórcy serialu mają na koncie m.in. "Igrzyska śmierci" i "Jak zostać królem".

Uwielbiacie modę vintage? Ciekawi Was, jak żyła i bawiła się bohema lat 90.? Jeśli tak, "Champagne Supernovas" będzie Waszym nowym ulubionym serialem! Jego bohaterami będą m.in. Kate Moss, Marc Jacobs i Alexander McQueen.

Produkcja ma być adaptacją wydanej w 2014 roku książki Maureen Callaghan – "Champagne Supernovas: Kate Moss, Marc Jacobs, Alexander McQueen, and the 90s Renegades Who Remade Fashion". Dziennikarka opowiada w niej o początkach kariery oraz ekstrawaganckim i wystawnym życiu trzech modowych ikon. W książce znajduje się m.in. wywiad z Moss i Jacobsem, a także rozmowa z przyjacielem zmarłego Alexandra McQueena.

 

Nazwa książki pochodzi od drinka popularnego wśród gwiazd rocka lat 90. “Champagne Supernovas” to szampan serwowany w kieliszku z kokainą na brzegach. Tę samą nazwę nosi kultowy utwór zespołu Oasis z 1995 roku. Piosenka nawiązuje do szalonych imprez zespołu, z szampanem i narkotykami w tle.

 

Jednym z twórców “Champagne Supernovas” będzie amerykański producent Johnny Lin (“Igrzyska śmierci”, “Magic Mike”, “Jak zostać królem” ). Realizacją serialu zajmie się Ben Shields Catlin, szef firmy produkcyjnej The Storyhouse.

- Johnny i ja jesteśmy podekscytowani, że przeniesiemy tę historię do telewizji. Naszym celem jest opowiedzieć o prawdziwym życiu nowojorskich ikon mody lat 90. - stwierdził Catlin.

 

Szczegóły związane z fabułą “Champagne Supernovas” nie są jeszcze znane, ale fani mają nadzieję, że w serialu znajdzie się wątek przyjaźni Kate Moss i Marca Jacobsa. Podobno historii o ich imprezach jest tyle, że materiału starczyłoby na oddzielny film.

 
 

"The Crown", sezon 2 teaser[HD], reż. Stephen Daldry, prod. Netflix

Więcej o: