Jak wyglądałyby "Gra o tron" i "House of Cards" w jednym serialu? Oto odpowiedź [ZWIASTUN]

Tęsknicie za "Grą o tron"? Zobaczcie, jak wyglądałby serial o Westeros w XXI wieku.

7. sezon "Gry o tron" już za nami, a na kolejne odcinki będzie trzeba poczekać prawdopodobnie do 2019 roku (Przypominamy: "Gra o tron" jeszcze się nie skończyła. Kiedy premiera 8. sezonu?).

Fani Westeros usiłują zapełnić czymś serialową pustkę, a producenci telewizyjni już zacierają ręce, by podsunąć im kilka nowości. BBC właśnie zapowiedziało nowy miniserial z Kitem Haringtonem (Przypominamy: Jon Snow zagra w nowym serialu [ZWIASTUN]), a HBO obiecuje, że rozbuduje fabułę "Gry o tron" aż o 4 spin-offy. (Spin-off, ang. produkt uboczny, czyli nowa produkcja oparta o wątki i bohaterów oryginalnej wersji).

Możliwe, że w końcu doczekamy się też następnej części sagi "Pieśń lodu i ognia" George'a Martina (Przypominamy: G.R.R. Martin: W 2018 będzie książka o Westeros, albo nawet dwie)

 

Jednak fanom to nie wystarcza. W oczekiwaniu na nowy sezon "Gry o tron" postanowili stworzyć współczesną wersję serialu!

Do sieci właśnie trafił zwiastun "Westeros" - fikcyjnego serialu, który miałby opierać się na "Pieśni lodu i ognia" George'a R.R. Martina i rozgrywać się w dzisiejszych czasach. Fabuła byłaby połączeniem "Gry o tron" i "House of cards". W zwiastunie mamy więc premiera Lannistera, który zapewnia swoich wyborców, że "za Murem nie znajduje się nic niebezpiecznego", kobietę wysiadającą z limuzyny z Wilkorem, a także mężczyznę świecącego oczami niczym Biały Wędrowiec:

 

Zwiastun naprawdę robi wrażenie. I chociaż jest to jedynie fanowska produkcja i serial prawdopodobnie nie powstanie, to bardzo chętnie obejrzelibyśmy współczesną wersję "Gry o tron".

Kiedy 8. sezon "Gry o tron"?

Zdjęcia do 8. sezonu rozpoczną się już za dwa miesiące! Taką informację zdradził w wywiadzie dla Collider.com Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jaime Lannister:

'Gra o tron VII', odc. 4.'Gra o tron VII', odc. 4. fot. HBO

- Dostaję skrypt na cztery do sześciu tygodni przed rozpoczęciem nagrań i wtedy dowiaduję się, co czeka nas w kolejnym sezonie. Nie wiem, co będzie się działo w tym następnym. Wracamy w październiku, więc pewnie dowiem się już niedługo. Zżera mnie ciekawość - wyznał aktor.

To może nam wiele powiedzieć o prawdopodobnej dacie premiery 8. sezonu - jeśli zdjęcia rozpoczną się w październiku i finał miałby być gotowy mniej więcej za rok, to bardzo możliwe, że premiera mogłaby zostać wyemitowana dopiero po świętach Bożego Narodzenia - w innym przypadku oglądalność mogłaby być o wiele mniejsza. To oznacza, że najprawdopodobniej pierwsze odcinki nowej "Gry o tron" zobaczymy już w styczniu lub lutym 2019!

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

"Gra o tron 8" będzie liczyć mniej odcinków

Producenci serialu - David Benioff i D.B. Weiss, w wywiadzie dla magazynu Variety potwierdzili, że 8. sezon "Gry o tron" będzie liczył jedynie 6 odcinków. To o jeden mniej, niż poprzedni sezon. Wydłuży się za to długość jednego odcinka. Zamiast 50 i 60 minut, które dostaliśmy w poprzednim sezonie, twórcy zamierzają przygotować 80-minutowe epizody - to jak długość trwania filmu!

To już ostatni sezon "Gry o tron"

Niestety, to już pewne. 8. sezon będzie tym ostatnim.

- Tak, myślę, że producenci mają bardzo konkretny plan na liczbę sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł, zamówiłbym jeszcze 10 sezonów, ale bierzemy pod uwagę ich plan - twórcy robią wszystko, żeby ich serial był jak najlepszy - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming w rozmowie z Variety.

Pani Stasia rozbawiła cały przedział: "Dziś się kupuje pieska!". Trafna ocena rodziny [GAZETA DO POCIĄGU]

Więcej o: