Netflix zrobi pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny - w polskiej reżyserii!

Najpierw informacja o "Wiedźminie", a teraz coś takiego! Netflix właśnie ogłosił rozpoczęcie prac nad pierwszym polskojęzycznym serialem oryginalnym w polskiej reżyserii. Za kamerą stanie sama Agnieszka Holland.

Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2018 rok.

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Tytuł produkcji jest jeszcze nieznany. Wiemy jednak, że można się spodziewać już teraz hitu. Agnieszka Holland odpowiadała za reżyserię kilku odcinków "House of Cards" i "The Wire", które zostały z entuzjazmem przyjęte przez widzów.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.

To już kolejna bardzo dobra wiadomość od ekipy Netflixa. Zaledwie w maju zapowiedzieli serial "Wiedźmin", w którego produkcję zaangażuje się Tomasz Bagiński.

O życiu i pasjach Agnieszki Holland przeczytasz w tej książce >>

Premiery kinowe września: Erotyczny dramat Sofii Coppoli i bajka, który muszą obejrzeć także dorośli

Więcej o:
Komentarze (29)
Netflix zrobi pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny - w polskiej reżyserii!
Zaloguj się
 • typowy_wyborca_pisu

  Oceniono 29 razy 25

  Fajnie by było, gdyby w tym serialu zagrały jakieś nowe twarze, a nie te same mordy w każdej polskiej produkcji.

 • pablo-102

  Oceniono 10 razy 6

  A może o surrealistycznym roku 2017 gdy komuna z pomocą KK odzyskała władzę?

 • robznarnii

  Oceniono 8 razy 4

  Ciekawy temat. Rezyseruje Holland, wygląda to troche na adaptację Człowieka z Wysokiego Zamku w polskich realiach a produkuja to ludzie od Tozsamosci Bourna. Oby debiut scenarzysty nie połozył całego projektu.

 • 174pit

  Oceniono 4 razy 2

  Za chwilę, dzięki Kaczyńskiemu i drużynie podłej zmiany, wrócimy pod protekcję Kremla, więc będzie tak, jakby żelazna kurtyna nie upadła.
  Porównamy sobie rzeczywistość z wizją scenarzystów.

 • jottsp

  Oceniono 6 razy 2

  a kiedy TVP-owiski serial Mlodosc Zygmunta Starego ...

 • arkadly2

  Oceniono 1 raz 1

  Holland jest uznaną reżyserką i ma wiele dobrych filmów w dorobku, ale akurat odcinki HoC, które reżyserowała były nudne jak flaki z olejem

 • mr_gm

  Oceniono 3 razy 1

  No to Gadowskiego chyba szlag trafi, bo dla tej pisowskiej kreatury wszystko co robi Holland jest złe, niedobre i antypolskie.

 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 9 razy 1

  Jesli angazuje sie w to Netflix to mam przekonanie, ze nie bedzie badziewie na poziomie Pitbuli Wegi, a glownymi aktorami nie beda Oswiecimski i reszta antytalentow bez warsztatu. Czy amerykanski Netflix wyciagnie polska kinomatografie z zapasci (smiesznosci), pardakos?

 • trewqx

  0

  Czy naprawdę tak trudno jest użyć słowa serial w różnych odmianach ? Gdzie tylko pojawia się cokolwiek związane z jakąś serią filmów musi być nazwane sezonem. Koszmar jakiś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX