Netflix zrobi pierwszy polskojęzyczny serial oryginalny - w polskiej reżyserii!

Najpierw informacja o "Wiedźminie", a teraz coś takiego! Netflix właśnie ogłosił rozpoczęcie prac nad pierwszym polskojęzycznym serialem oryginalnym w polskiej reżyserii. Za kamerą stanie sama Agnieszka Holland.

Ośmioodcinkowy sezon wyreżyserują nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik, a całość zostanie sfilmowana w różnych regionach Polski. Światowa premiera w serwisie Netflix planowana jest na 2018 rok.

Serial kontynuuje wspaniałą tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i prezentuje alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. W 2002 roku, dwadzieścia lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce.

Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Tytuł produkcji jest jeszcze nieznany. Wiemy jednak, że można się spodziewać już teraz hitu. Agnieszka Holland odpowiadała za reżyserię kilku odcinków "House of Cards" i "The Wire", które zostały z entuzjazmem przyjęte przez widzów.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company.

To już kolejna bardzo dobra wiadomość od ekipy Netflixa. Zaledwie w maju zapowiedzieli serial "Wiedźmin", w którego produkcję zaangażuje się Tomasz Bagiński.

O życiu i pasjach Agnieszki Holland przeczytasz w tej książce >>

Premiery kinowe września: Erotyczny dramat Sofii Coppoli i bajka, który muszą obejrzeć także dorośli

Więcej o: