HBO: Powstaje 5 seriali opartych o "Grę o tron". Będą lepsze niż oryginał?

Fani "Gry o tron" mają powody do radości. Nad każdym scenariuszem pracuje inny, wybitny twórca.

7. sezon "Gry o tron" już za nami, a na kolejne odcinki będzie trzeba poczekać prawdopodobnie do 2019 roku (Przypominamy: "Gra o tron" jeszcze się nie skończyła. Kiedy premiera 8. sezonu?).

Fani Westeros usiłują zapełnić czymś serialową pustkę, a producenci telewizyjni już zacierają ręce, by podsunąć im kilka nowości. BBC właśnie zapowiedziało nowy miniserial z Kitem Haringtonem (Przypominamy: Jon Snow zagra w nowym serialu [ZWIASTUN]), a zniecierpliwieni fani stworzyli własny zwiastun fikcyjnego serialu, który miałby być współczesną "Gry o tron" (Bardzo go polecamy: Jak wyglądałyby "Gra o tron" i "House of Cards" w jednym serialu? Oto odpowiedź [ZWIASTUN])

WESTEROS THE SERIES - GAME OF THRONES SPINOFF - zwiastunWESTEROS THE SERIES - GAME OF THRONES SPINOFF - zwiastun fot. Westeros The Series, kadr Youtube

Możliwe, że w końcu doczekamy się też następnej części sagi "Pieśń lodu i ognia" George'a Martina (bo, jak powiedział pisarz: W 2018 będzie książka o Westeros, albo nawet dwie)

Jednak to nie koniec niespodzianek! HBO właśnie ogłosiło, że szykuje nie 4, a 5 spin-offów "Gry o tron" (Spin-off, ang. produkt uboczny, czyli nowa produkcja oparta o wątki i bohaterów oryginalnej wersji)! Dyrektor programowy telewizji, Casey Bloys zdradził, że najprawdopodobniej będą to prequele, czyli seriale, których fabuła dotyczyć będzie wydarzeń wcześniejszych, niż opisane w pierwowzorze.

Co wiemy o prequelach "Gry o tron" ?

HBO zapowiedziało, że nie wszystkie scenariusze muszą być zrealizowane - producenci zastrzegają sobie wybranie najlepszych propozycji (oby było ich jak najwięcej!)

Swoje scenariusze do prequeli tworzą Jane Goldman, scenarzystka filmu "Kingsman: Tajne służby", Brian Helgeland, laureat Oscara za "Tajemnice Los Angeles", Carly Wray, scenarzystka "Mad Men" oraz Max Borenstein, który jest twórcą scenariusza do filmu „Kong: Wyspa Czaszki”, a także autorem kilku poprzednich odcinków "Gry o tron".

Teraz dołączył do nich Bryan Cogman, laureat Złotego Laura za "Grę o tron" z 2011 roku. Jego scenariusz do prequela serialu ma być konsultowany z samym Georgem R. R. Martinem. Czy da mu to przewagę nad pozostałymi autorami?

George R.R. MartinGeorge R.R. Martin Fot. MATT SAYLES/AP

Prequeli "Gry o tron" nie zobaczymy przed premierą 8. sezonu oryginalnego serialu - a na ten, mimo wszystko, czekamy najbardziej.

Kiedy 8. sezon "Gry o tron"?

Zdjęcia do 8. sezonu rozpoczną się już za dwa miesiące! Taką informację zdradził w wywiadzie dla Collider.com Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jaime Lannister:

- Dostaję skrypt na cztery do sześciu tygodni przed rozpoczęciem nagrań i wtedy dowiaduję się, co czeka nas w kolejnym sezonie. Nie wiem, co będzie się działo w tym następnym. Wracamy w październiku, więc pewnie dowiem się już niedługo. Zżera mnie ciekawość - wyznał aktor.

'Gra o tron VII', odc. 4.'Gra o tron VII', odc. 4. fot. HBO

To może nam wiele powiedzieć o prawdopodobnej dacie premiery 8. sezonu - jeśli zdjęcia rozpoczną się w październiku i finał miałby być gotowy mniej więcej za rok, to bardzo możliwe, że premiera mogłaby zostać wyemitowana dopiero po świętach Bożego Narodzenia - w innym przypadku oglądalność mogłaby być o wiele mniejsza. To oznacza, że najprawdopodobniej pierwsze odcinki nowej "Gry o tron" zobaczymy już w styczniu lub lutym 2019!

"Gra o tron 8" będzie liczyć mniej odcinków

Producenci serialu - David Benioff i D.B. Weiss, w wywiadzie dla magazynu Varietypotwierdzili, że 8. sezon "Gry o tron" będzie liczył jedynie 6 odcinków. To o jeden mniej, niż poprzedni sezon. Wydłuży się za to długość jednego odcinka. Zamiast 50 i 60 minut, które dostaliśmy w poprzednim sezonie, twórcy zamierzają przygotować 80-minutowe epizody - to jak długość trwania filmu!

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

To już ostatni sezon "Gry o tron"

Niestety, to już pewne. 8. sezon będzie tym ostatnim.

- Tak, myślę, że producenci mają bardzo konkretny plan na liczbę sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł, zamówiłbym jeszcze 10 sezonów, ale bierzemy pod uwagę ich plan - twórcy robią wszystko, żeby ich serial był jak najlepszy - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming w rozmowie z Variety.

"Gra o tron" 7. sezon 7. odcinek - zwiastun

Będziesz oglądać nowe seriale oparte o
Więcej o: