"Ucho Prezesa 2": 19. odcinek ujawnia, jak powstają paski w "Wiadomościach" [ZOBACZ U NAS]

Obejrzeliśmy trzeci odcinek nowego sezonu "Ucha Prezesa 2". Szef Rady Mediów pokłócił się z szefem telewizji o tureckie seriale.

W trzecim odcinku nowego "Ucha Prezesa 2" - "Co tam, panie, na pasku?", na Nowogrodzkiej słychać nagrania z telewizji. Asystent Mariusz i Prezes słuchają prywatnych i publicznych kanałów - nietrudno zgadnąć, skąd pochodzi dana wypowiedź.

'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku?'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku? Showmax

Nagle do gabinetu Prezesa wpada szef Rady Mediów - pan Krzysztof. Twierdzi, że w telewizji nie dzieje się dobrze, i że Polacy śmieją się z pasków w "Wiadomościach". Zarzuty odpiera pan Jacek, szef telewizji, który zapewnia, że paski to “drogowskazy, które prowadzą ludzi w ciemnościach”. Panowie kłócą się także o tureckie seriale - szef Rady Mediów zarzuca Jackowi, że kiedy Polacy “walczą z islamem”, on promuje terrorystów.

Ten twierdzi, że tureckie seriale są dobre "na przeczekanie", a już niedługo w telewizji pojawi się wspaniały serial o Kazimierzu Wielkim. Twórcy “Ucha Prezesa” nawiązali tym samym do najnowszej produkcji TVP - "Korona królów", która ukaże się już 21 listopada. Serial historyczny ma być polskim odpowiednikiem "Gry o tron" (Przypominamy: "Korona królów" to pierwsza wielka produkcja TVP od lat. Ale ten kadr wzbudził obawy).

'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku?'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku? Showmax

W tym samym czasie w poczekalni słychać niesamowite opowieści pana Jerzego. Historyk i publicysta (i, jak się okazuje, filozof oraz naukowiec) opowiada pani Basi o kuli ziemskiej, bezpiece i teoriach spiskowych.

Tu scenarzyści serialu zainspirowali się postacią byłego wiceprezesa Polskiego Radia - Jerzego Targalskiego i jego lipcowym występem w TV Republika, z którego dowiedzieliśmy się, że “Ucho Prezesa” to dzieło agentów bezpieki.

Obejrzyjcie 19. odcinek "Ucha Prezesa":

 

Prezes wychodzi z gabinetu przy Nowogrodzkiej

W nowym sezonie “Ucho Prezesa” doczekało się kilku lokalizacji. Do tej pory wydarzenia serialu koncentrowały się na dwóch pomieszczeniach - gabinecie samego Prezesa i przedsionku, w którym urzędowała pani Basia. To uległo zmianie - akcja przeniosła się m.in. do Sejmu.

'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku?'Ucho prezesa ' Sezon 2, Odcinek 19: Co tam, panie, na pasku? Showmax

"Ucho Prezesa" dostępne na portalu YouTube

Bez zmian pozostaną zasady emisji nowych odcinków. Premierowy epizod będzie można obejrzeć odpłatnie na serwisie ShowMax w czwartki, kilka dni później za darmo na YouTubie. System ten sprawdził się w przypadku pierwszego sezonu serialu. Oto aktualne daty emisji nowego sezonu "Ucha Prezesa 2":

- odcinek 20. - od 28.09 na showmax.com i od 5.10 na YT.
- odcinek 21. - od 5.10 na showmax.com i od 12.10 na YT,
- odcinek 22. - od 12.10 na showmax.com i od 19.10 na YT,
- odcinek 23. - od 19.10 na showmax.com i od 26.10 na YT,
- odcinek 24. - od 26.10 na showmax.com i od 2.11 na YT,
- odcinek 25. - od 2.11 na showmax.com i od 9.11 na YT,
- odcinek 26. - od 9.11 na showmax.com i od 16.11 na YT,
- odcinek 27. - od 16.11 na showmax.com i od 23.11 na YT,
- odcinek 28. - od 23.11 na showmax.com i od 30.11 na YT.

"Ucho Prezesa 2" i dwa odcinki specjalne

Podobnie jak w przypadku pierwszej serii, nadchodzący sezon również będzie miał dodatkowe dwa odcinki specjalne, które będzie można zobaczyć wyłącznie na platformie ShowMax.

Kolejny, 20. odcinek "Ucha Prezesa 2" będzie dostępny 28 września na showmax.com i 5 października na YouTubie.

Więcej o: