Maciej Stuhr zdradza, kto jest jego mistrzem i dlaczego "Belfer" to marzenie każdego aktora [WYWIAD]

Maciej Stuhr opowiedział nam, co "Belfer" zmienił w jego życiu, kto go inspiruje i za co uwielbia serial "Narcos".

Przed nami premiera drugiego sezonu "Belfra"! Kontynuację losów Pawła Zawadzkiego zobaczymy w Canal+ 22 października. W główną rolę ponownie wcieli się Maciej Stuhr. Zapytaliśmy go o wyzwania związane z kręceniem nowego sezonu, o to, jakim "belfrem" był dla debiutujących aktorów i które seriale ogląda z zapartym tchem.

Maciej Stuhr [WYWIAD]Maciej Stuhr [WYWIAD] fot. gazeta.pl

Najpopularniejsza produkcja CANAL +

Po pierwszej serii “Belfer” został okrzyknięty “najlepszym polskim serialem ostatnich lat”. Producenci szybko też zapowiedzieli kontynuację i już w kwietniu tego roku padł pierwszy klaps na planie serialu.

W postać “Belfra” ponownie wcielił się Maciej Stuhr. Oprócz niego w drugiej części serialu zagrali Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Eliza Rycembel, Szymon Piotr Warszawski i Michalina Łabacz.

'Belfer 2' zwiastun, Canal+'Belfer 2' zwiastun, Canal+ fot. canalplus, kadr Youtube

Zmiana reżysera

Łukasz Palkowski nie wyreżyserował drugiego sezonu serialu. Zastąpili go Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Napisaniem scenariusza ponownie zajęli się Jakub Żulczyk, Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim.

"Belfer" 2. sezon - fabuła

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), czyli serialowy Belfer, zostaje zmuszony do podjęcia pracy w prestiżowym liceum we Wrocławiu. W ciągu pierwszych dni jego pracy w szkole dochodzi do tragedii, a Belfer zostaje wmieszany w morderczą grę. Okazuje się, że znowu wszystko przedziwnie się łączy - i zaginięcia nastolatków, i przybycie Belfra do Wrocławia.

Maciej Stuhr w teaserze 'Belfra 2'Maciej Stuhr w teaserze 'Belfra 2' fot. Instagram @belferoriginal

Czy "Belfer 2" powtórzy sukces pierwszego sezonu?

Pierwszy sezon "Belfra" jest najpopularniejszą produkcją w historii CANAL+ - każdy odcinek oglądało 500 tysięcy widzów, a informacje o tym, kto jest mordercą, obstawiano w zakładach bukmacherskich.

"Belfer" otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orły 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny, Specjalną Telekamerę Tele Tygodnia 2017 w kategorii Serialowe Wydarzenie Roku oraz tytuł Wydarzenia Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku.

To sprawia, że na producentach drugiego sezonu ciąży duża odpowiedzialność - w końcu jest to ulubiony serial wielu Polaków. Czy drugi sezon powtórzy sukces pierwszego? Będziemy mogli to sprawdzić już 22 października.

Więcej o: