"Gra o tron": HBO ujawniło, kto wyreżyseruje 8. sezon. Zdjęcia rozpoczną się za kilka dni

Wiemy, kto stworzy 6 najnowszych odcinków "Gry o tron". I jeszcze bardziej nie możemy doczekać się premiery.

HBO właśnie ujawniło listę twórców, którzy będą odpowiedzialni za stworzenie ostatniego sezonu “Gry o tron”. W elitarnym gronie znaleźli się zaufani reżyserowie, którzy przyczynili się do sukcesu poprzednich epizodów. Są to: David Nutter, który zrobił już 6 odcinków serialu, Miguel Sapochnik, czyli autor trzech odcinków, w tym "Battle of the Bastards" oraz pracujący przy 7. sezonie producenci David Benioff i D.B. Weiss, którzy prawdopodobnie będą odpowiadać za finałowy odcinek.

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

Przewidywana data premiery 8. sezonu "Gry o tron"

Zdjęcia do 8. sezonu rozpoczną się już w przyszłym miesiącu! Taką informację zdradził w wywiadzie dla Collider.com Nikolaj Coster-Waldau, czyli serialowy Jaime Lannister:

- Dostaję skrypt na cztery do sześciu tygodni przed rozpoczęciem nagrań i wtedy dowiaduję się, co czeka nas w kolejnym sezonie. Nie wiem, co będzie się działo w tym następnym. Wracamy w październiku, więc pewnie dowiem się już niedługo. Zżera mnie ciekawość - wyznał aktor.

To może nam wiele powiedzieć o prawdopodobnej dacie premiery 8. sezonu - jeśli zdjęcia rozpoczną się w październiku i finał miałby być gotowy mniej więcej za rok, to bardzo możliwe, że premiera mogłaby zostać wyemitowana dopiero po świętach Bożego Narodzenia - w innym przypadku oglądalność mogłaby być o wiele mniejsza. To oznacza, że najprawdopodobniej pierwsze odcinki nowej "Gry o tron" zobaczymy już w styczniu lub lutym 2019!

"Gra o tron 8" będzie liczyć mniej odcinków

Producenci serialu - David Benioff i D.B. Weiss, w wywiadzie dla magazynu Variety potwierdzili, że 8. sezon "Gry o tron" będzie liczył jedynie 6 odcinków. To o jeden mniej, niż poprzedni sezon. Wydłuży się za to długość jednego odcinka. Zamiast 50 i 60 minut, które dostaliśmy w poprzednim sezonie, twórcy zamierzają przygotować 80-minutowe epizody - to jak długość trwania filmu!

'Gra o tron', finał 7. sezonu'Gra o tron', finał 7. sezonu HBO

To już ostatni sezon "Gry o tron"

Niestety, to już pewne. 8. sezon będzie tym ostatnim.

- Tak, myślę, że producenci mają bardzo konkretny plan na liczbę sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł, zamówiłbym jeszcze 10 sezonów, ale bierzemy pod uwagę ich plan - twórcy robią wszystko, żeby ich serial był jak najlepszy - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming w rozmowie z Variety.

Tymczasem przypomnijcie sobie najzabawniejsze sceny z 7. sezonu naszego ulubionego serialu - "Gra o tron": To już koniec 7. sezonu. Tak zostanie zapamiętany [MEMY].

Oglądasz serial, ale chcesz też przeczytać książki? Sprawdź sagę George'a R.R. Martina >>

Więcej o: