"Belfer 2": Pierwszy odcinek nas wciągnął. Nie wiadomo, czy Zawadzki przeżyje

Tajemnicze zaginięcia uczniów, zaskakujące zwroty akcji i mnóstwo świetnych aktorów - taki jest pierwszy odcinek nowego sezonu "Belfra".

Drugi sezon "Belfra" właśnie się rozpoczął! Na kontynuację losów Pawła Zawadzkiego z zapartym tchem czekało wielu Polaków. Każdy odcinek z pierwszej części "Belfra" oglądało 500 tysięcy widzów, a to rekord w historii CANAL+. Informację o tym, kto zabił, obstawiano w zakładach bukmacherskich...

Najnowsza część ma być jeszcze bardziej wciągająca, mroczna i nieprzewidywalna. Pokazuje to już pierwszy odcinek, który odkrywa przed nami kryminalne oblicze Wrocławia i stawia wiele pytań. Czy Pawłowi Zawadzkiemu uda się rozwikłać przerażającą zagadkę? I czy to prawda, że nie przeżyje tego sezonu?!

Belfer, sezon 2.Belfer, sezon 2. fot. Robert Pałka | Canal +

Nic dziwnego, że fabuła "Belfra" znów nas pochłonęła. Napisaniem scenariusza zajęli się Jakub Żulczyk, Monika Powalisz, Bartosz Ignaciuk i Wojciech Bockenheim (Przypominamy: Jakub Żulczyk o "Belfrze": To hołd dla nauczycieli, którzy są w Polsce bardzo niedoceniani [WYWIAD] >>). W prace nad prawie gotowym szkicem był zaangażowany także Maciej Stuhr. Aktor odgrywał wszystkie role i sprawdzał, czy dialogi "dobrze się układają"w ustach aktorów.

W serialu boku Macieja Stuhra zobaczymy także wielu aktorów młodego pokolenia, jak m.in. Aleksandra Konieczna ("Ostatnia rodzina"), Mirosław Haniszewski ("Jestem mordercą"), Zofia Wichłacz ("Miasto 44", "Powidoki"), Eliza Rycembel ("Obietnica"), Szymon Piotr Warszawski, Michalina Łabacz ("Wołyń") oraz Aleksandra Domańska ("Bodo"). I to właśnie do nich należał pierwszy odcinek nowej serii.

'Belfer 2' zwiastun, Canal+'Belfer 2' zwiastun, Canal+ fot. canalplus, kadr Youtube

Świetnie ogląda się także Macieja Stuhra, który wraca do serialu w zupełnie nowej roli. Grany przez niego Paweł Zawadzki początkowo w ogóle nie chce angażować się w nową sprawę. Szybko okazuje się, że tym razem nie ma innego wyjścia - teraz musi martwić się nie tylko o los licealistów, ale i o własne życie.

Maciej Stuhr w teaserze 'Belfra 2'Maciej Stuhr w teaserze 'Belfra 2' fot. Instagram @belferoriginal

Tajemnicze zaginięcia uczniów i nowe dowody sprawiają, że "profesor" dał się wciągnąć w kryminalną zagadkę. Jego uwagę przyciągnęła także pewna piękna kobieta.

Zobacz, co o nowym sezonie opowiedział nam Maciej Stuhr >>

2. sezon z nowym reżyserem

Łukasz Palkowski nie wyreżyserował drugiego sezonu serialu. Zastąpili go Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”).

Kolejny odcinek "Belfra 2" obejrzycie już w najbliższą niedzielę o 21:30 w Canal +.

Będziesz oglądać nowy sezon "Belfra" ?
Więcej o:
Komentarze (55)
"Belfer 2": Pierwszy odcinek nas wciągnął. Nie wiadomo, czy Zawadzki przeżyje
Zaloguj się
 • ilenka50

  Oceniono 35 razy 21

  Czemu ten tekst jest niepodpisany? Chciałabym poznać osobę, której podobał się ten odcinek i która za debiutujących aktorów uznaje gromadkę ze sporym dorobkiem filmowym:))))

 • kiedyswaslubilem

  Oceniono 19 razy 13

  Tekst napisany przez debila dla idiotów.
  "Pierwszy odcinek nas wciągnął. Nie wiadomo, czy Zawadzki przeżyje" - serio podejrzewacie, że główny bohater ginie w pierwszym odcinku?
  "Informację o tym, kto zabił, obstawiano w zakładach bukmacherskich..." - ile zyskał scenarzysta?
  'dialogi dobrze się układają"w ustach aktorów' - układają się mniej więcej tak, jak spacje w tym tekście
  "W serialu boku Macieja Stuhra zobaczymy także wielu debiutujących aktorów, jak m.in. Aleksandra Konieczna ("Ostatnia rodzina")" - beka z tego boku i z debiutujących aktorów znanych z wcześniejszych ról

  To tak tylko, pobieżnie... Ale chyba już wiecie dlaczego nigdy nie wykupię cyfrowej prenumeraty, i dlaczego już dawno zrezygnowałem z papierowego wydania. WSTYD!

 • wajego

  Oceniono 19 razy 11

  Jak dla mnie pierwszy odcinek to kompletne rozczarowanie. Recenzje potwierdzają moje odczucia. Wielka szkoda.

 • cenie-dobre-dziennikarstwo

  Oceniono 13 razy 7

  Nie, nie przeżyje. A od 2. odcinka belfrem nie będzie już Zawadzki, a Kowalski. Też grany przez Stuhra. Co za beznadziejny tytuł.

 • dziublot

  Oceniono 12 razy 6

  Autor nie ma pojęcia o polskim kinie (nie zna aktorów), serialach kryminalnych (w porównaniu z paroma innymi trudno fabułę pierwszego odcinka uznać za wciągającą) i o języku polskim ("belfera" wystarczy).

 • ozidar

  Oceniono 14 razy 6

  Belfera? Co za jemioł zatrudnia redaktorów w Agorze?

 • srv14

  Oceniono 5 razy 5

  Tak nie wiadomo czy Zawadzki przeżyje , wszyscy zadajemy sobie pytanie jaki scenarzysta wraz z producentem zabija w 2 odcinku głównego bohatera skoro zapłacili mu za wszystkie 10..

 • joanan333

  Oceniono 7 razy 5

  Aleksandra Konieczna - debiutantką?! chyba w tym serialu... Do wiadomości autora/autorki - to jest naprawdę uznana aktorka.
  Rozumiem, że dla niektórych historia świata zaczyna się wraz z ich narodzinami, 18 wiosen temu, ale czy te osoby naprawdę muszą tu pisać o kulturze?

 • ga.spar

  Oceniono 9 razy 5

  ile ci płacą za promowanie tego gniota ?
  serial "Stawiam na Tolka Banana" był bardziej wciągający

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX