"Władca Pierścieni" jak "Gra o tron". Amazon wyprodukuje serial oparty na powieści Tolkiena

Warner Bros. razem z Amazon Studios zrealizują serial na bazie "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena.

To już pewne! Amazon Studios razem z Warner Bros. zajmie się produkcją serialu na podstawie "Władcy Pierścieni" J.R.R. Tolkiena. Nowinę ogłosił szef Amazonu, Jeff Bezos.

- Zespół Amazona przeniesie na ekrany wcześniej nieodkryte historie, nawiązujące do fabuły z książek Tolkiena - zdradził Matt Galsor reprezentujący fundację Tolkien Estate and Trust i wydawnictwo HarperCollins.

Wygląda na to, że serial nie będzie opierał się na znanej nam historii i opisze wydarzenia poprzedzające akcję z książek J.R.R. Tolkiena. Wiemy także, że produkcja nie skończy się na jednym sezonie.

 

Nabyte prawa dają Amazonowi możliwość nakręcenia spin-offów. Wartość transakcji mogła wynieść od 200 do 250 milionów dolarów.

- "Władca Pierścieni" to fenomen kulturowy, który, poprzez film i literaturę, opanował wyobraźnię wielu pokoleń fanów - mówi Sharon Tal Yguado, producentka Amazon Studios. - Jesteśmy zaszczyceni współpracą z Tolkien Estate i cieszymy się, że będziemy mogli zabrać fanów "Władcy pierścieni" w nową, ekscytującą podróż po Śródziemiu.

Amazon Studios

Amazon Studios powstało 7 lat temu jest częścią potężnego koncernu i największego sklepu internetowego na świecie - Amazon.com, założonego w 1994 przez Jeffa Bezosa. Prezes i główny akcjonariusz spółki jest jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek szacuje się na 95,5 mld dolarów.

Nie czytałeś jeszcze "Władcy pierścieni"? Sprawdź wszystkie części dostępne w ebooku >>

Przypominamy: Amazon kupił prawa do nowego filmu reżysera "Idy". Będzie kolejny Oscar? >>

Więcej o: