TVP pokazała zwiastun serialu "Korona królów". Miała być "Gra o tron". A co dostaliśmy?

Miał być hit na miarę polskiej "Gry o tron", miała być wielka saga o rodzinie królewskiej wzorowana na tureckim "Wspaniałym stuleciu", a dostaliśmy... to. "Korona królów" bez wątpienia będzie wyjątkowym serialem.

"Korona królów" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali TVP ostatnich miesięcy - a może nawet i lat. Dawno nie było w Polsce serialu kostiumowego, tymczasem twórcy i sam prezes Kurski roztoczyli przed nami naprawdę wspaniałe wizje serialu o wielkim rozmachu i budżecie.

Serial miał być emitowany od poniedziałku do czwartku w popołudniowym paśmie o godz. 18.55, a premierę zapowiadano na 21 listopada. Niestety okazało się, że TVP nie pokaże "Korony królów" w 2017 roku. Na zwiastunie pojawia się niesprecyzowany termin "styczeń 2018" - dopiero wtedy zobaczymy w pełnej krasie "Koronę królów".

Przed wami zwiastun serialu "Korona królów":

 

"Korona królów" - co wiadomo o serialu?

"Korona królów" to najnowsza produkcja historyczna TVP. Serial kostiumowy opowie o kulisach władzy Kazimierza Wielkiego w latach 1333-1370. Akcja serialu ma rozpocząć się niedługo przed śmiercią Władysława Łokietka, ojca Kazimierza.

Za reżyserię odpowiada Wojciech Pacyna. Scenariuszem zajęła się sama królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska. Pod jej przewodnictwem pracował cały zespół scenarzystów, którzy naprawili błędy i niedociągnięcia pierwszej ekipy. Sama Łepkowska mówiła w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że pierwsza wersja scenariusza, którą konsultowała, była nieudana.

Za kostiumy odpowiada Elżbieta Radke, która ma doświadczenie w filmach historycznych - w latach 80. odpowiadała za kostiumy do "Królowej Bony" i "Ojca królowej".

A kto wystąpi przed kamerami? W rolach głównych zobaczymy Halinę Łabonarską, Mateusza Króla, Martę Bryłę, Wiesława Wójcika i Marcina Rogacewicza. Prócz tego zobaczymy też Paulinę Lasotę i Piotra Gawrona-Jedlikowskiego.

"Korona królów" - zwiastun rozczarował

Może to kwestia czystości, która bije z każdego kostiumu. I tych żywych kolorów, prosto ze średniowiecznej farbiarni. A może to kwestia tego, że nie jesteśmy jednak przyzwyczajeni do filmów i seriali kostiumowych, w których bohaterowie mówią po polsku. A może zwyczajnie za dużo oglądaliśmy seriali zagranicznych, w których bohaterowie są jednak... prawdziwsi. W każdym razie oglądając zwiastun "Korony królów" mamy poczucie absolutnego niedosytu i lekkiego zażenowania. Miało być jak w "Grze o tron" albo przynajmniej jak we "Wspaniałym stuleciu". Jest trochę jak w średniowiecznym "Klanie"...

Nasze subiektywne zdanie podzielają też ci, co widzieli zwiastun i zdecydowali się podzielić swoją opinią w internecie:

"Jaki kraj, taka Gra o Tron"
"Czy naprawdę kinematografia w Polsce aż tak nisko upadła? Przecież to wygląda tragicznie..."
"Jacek, Jacek... Kiedy Ty przestaniesz marnować pieniądze podatników?"

To tylko niektóre z komentarzy pod zwiastunem serialu. Jak będzie on wyglądał dowiemy się dopiero w styczniu 2018. To już naprawdę niedługo - zostało bardzo mało czasu na jakiekolwiek poprawki.

Dynastia - zwiastun

Więcej o:
Komentarze (148)
TVP pokazała zwiastun serialu "Korona królów". Miała być "Gra o tron". A co dostaliśmy?
Zaloguj się
 • shane00

  Oceniono 60 razy 56

  A będzie też o tym że Kazimierz tzw "Wielki" byl bigamistą a potem pojął jeszcze trzecia żonę 14-latkę zresztą a dzieci płodził głównie z żydowska kochanka?

 • Oceniono 65 razy 53

  Tia....te kolorki kostiumów sa rzeczywiście oczojebne na maxa. Jakby wszyscy nowe ciuchy w sieciowce kupili i zalozyli po raz 1. O tym ze wtedy byl syf,brud ,błoto,kurz ,ludzie sie nie myli a wszystko bylo raczej szarobure ,kolorki ledwo co ledwo to kostiumolog nie pomyslał ??? To tak jakby nakrecic film wojenny z zolnierzami tkwiacymi w okopach w czysciutkich odprasowanych mundurach ,gladko wygolonymi i po wizycie u manicurzystki. Zenada i amatorszczyzna za ciezka kase. Problemem nie jest niski budzet filmu w porownaniu do produkcji zachodnich, problemem sa nasi pozal sie boże "spece" od scenografii i kostiumow. Ci ludzie kompletnie nie ogarniaja tematu.

 • pull_up

  Oceniono 45 razy 39

  W Królowej Bonie ubiory wygladały OK a ta firanka na głowie tej kobitki w złotej obręczy jak z filmu dla dzieci wygląda.

 • quinquedactylus

  Oceniono 44 razy 38

  Obsada raczej z tych takich katyńsko-kruchtowych. Łebkowska scenariusz. To czego się spodziewać po wytworach ku...kiej tvpiSS. Ale kuchty i mohery to łykną.

 • ukw8087

  Oceniono 51 razy 37

  Kur wie lepiej ...
  Niech nakręca serial o rodzinie Kaczyńskich , o Wilhelmie Swiatkowskim ...

 • my_kroolik

  Oceniono 40 razy 36

  Kolejna hagiografia kręcona na kolanach i pod tezę. PIS ma poczucie humoru ciężkie jak sumienie kata i zero dystansu do siebie. Pewnie będą dzieci szkolne z tego odpytywali, żeby widownię zapewnić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX