Kultowy program z USA w polskiej telewizji. Saturday Night Live Polska: Znamy prowadzących

Saturday Night Live to najdłużej emitowany show typu late night w historii. Już w grudniu będziemy mogli obejrzeć pierwszy odcinek polskiej edycji kultowego amerykańskiego programu.

Prowadzącym nowego programu Showmax będzie Piotr Adamczyk. W kolejnych odcinkach zobaczymy m.in. Roberta Biedronia. Odcinki będą emitowane na żywo w każdą sobotę.

Saturday Night Live Polska - co zobaczymy w programie?

Show nagrywane jest z udziałem publiczności. Każdy odcinek rozpoczyna się monologiem nawiązującym do aktualnych wydarzeń i składa się ze skeczy odgrywanych przez grupę aktorów. W odcinkach występują znane osobowości ze świata kultury, telewizji, show-biznesu i polityki - to one pełnią rolę gospodarza.

Stałym punktem programu jest również występ gwiazdy muzycznej oraz Weekend Update, czyli parodia programu informacyjnego.

 

W polskiej obsadzie SNL Polska znaleźli się m.in. Laura Breszka, Monika Babula, Karolina Piechota, Helena Ganjalyan, Magda Smalara, Sebastian Stankiewicz, Kamil Pruban, Michał Meyer, Michał Zieliński, Szymon Mysłakowski i Mateusz Grydlik.

Jak obejrzeć Saturday Night Live Polska?

Cztery pierwsze odcinki będą emitowane na żywo na kanale YouTube SNL Polska oraz na stronie www.showmax.com - za darmo! Odcinki na stronie będą widoczne nawet dla niezarejestrowanych użytkowników. Transmisja w każdą sobotę o godzinie 21.00. Po jej zakończeniu program będzie można oglądać już tylko po rejestracji w serwisie.

 

O Saturday Night Live

Saturday Night Live zadebiutował w 1975 roku na antenie NBC. Stanowił komediową odpowiedź na smutną rzeczywistość polityczną lat 70.: zakończone fiaskiem działania wojenne w Wietnamie, aferę Watergate i rezygnację prezydenta Nixona.

SNL dał początek karierom takich gwiazd jak Dan Aykroyd, John Belushi, Chevy Chase, Bill Murray, Eddie Murphy, Billy Crystal, Martin Short, Robert Downey Jr, Adam Sandler, Mike Myers, Will Ferrell, Jimmy Fallon czy Tina Fey.

Gwiazdy, które były gospodarzami, to m.in.: Christopher Walken, John Goodman, Dolly Parton, Tom Hanks, Steve Martin, Justin Bieber, Miley Cyrus i niedawno Alec Baldwin, którego rola zalazła za skórę samemu Donaldowi Trumpowi.

 

Polska edycja SNL została stworzona przy ścisłej współpracy z ekipą amerykańską. Zespół produkcyjny i część obsady szkoliła się u twórców w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo producenci z USA będą towarzyszyć ekipie w pierwszym tygodniu produkcji polskiej wersji SNL.

- Praca z najlepszymi na świecie jest ogromną inspiracją. Głęboko wierzymy, że dzięki zdobytej wiedzy, intensywnych przygotowaniach oraz niezwykłemu talentowi polskiej obsady stworzymy wyjątkowe show - powiedział Jurek Dzięgielewski, Head of Content Showmax CEE.

Reżyserem SNL Polska jest Maciej Sobociński, Aleksandra Wolf jest główną scenarzystką, a producentem wykonawczym jest firma Rochstar.

Premiera Saturday Night Live Polska już 2 grudnia o 21.00 na www.showmax.com. 

Więcej o: