"Dynastia": Twórcy serialu pokazali nową Alexis Carrington. Fani są podekscytowani

Seks, bójki, zdrady, życie na bogato - tak można streścić najnowszą wersję kultowej "Dynastii". Amerykańska telewizja The CW pokazała też, jak wygląda nowa Alexis Carrington-Colby.

"Dynastia" była absolutnym hitem w latach 90. w Polsce. Przed telewizorami zasiadały całe rodziny, które z wypiekami oglądały losy rodziny Carringtonów.

Autorzy pierwowzoru oraz twórcy "Plotkary" postanowili nakręcić nową wersję kultowej telenoweli. Nie zabrakło w niej znanych wszystkim bohaterów, jak Blake Carrington, jego córka Fallon, druga żona Krystle - teraz nazywana "Cristal", i Steven. W pierwszym odcinku zobaczyliśmy wszystko, co "stara" "Dynastia" dawkowała przez kilka lat - intrygi, seks w biurze, walki między kobietami, a nawet śmierć.

Do obsady nowej "Dynastii" dołączyła Nicollette Sheridan. Gwiazda znana z "Gotowych na wszystko" wcieli się w cudowną Alexis Carrington-Colby! Telewizja The CW ujawniła, jak będzie wyglądać następczyni Joan Collins, która dzięki tej roli stała się gwiazdą telewizji. Nowa Alexis ma pojawić się pod koniec pierwszego sezonu. Wiemy też, że jej obecność namiesza w małżeństwie Blake'a Carringtona i Cristal - zupełnie jak w oryginale.

Fani, którzy pamiętają genialną Joan Collins, są bardzo zadowoleni z wyboru producentów:

- Ok, więc nikt nigdy nie będzie porównywał jej do Joan Collins jako Alexis Carrington, ale jestem bardzo podekscytowany nową interpretacją tej roli:

Co wydarzyło się w pierwszym odcinku?

Fallon, zepsuta córka milionera, wróciła do domu rodzinnego, gdzie zastała w sytuacji jednoznacznej ojca ze swoją jeszcze-nie-macochą. Zapowiedź rychłego ślubu własnego ojca z młodą narzeczoną sprawiła, że obie panie nieszczególnie zapałały do siebie sympatią. I właśnie na tym wątku budowana jest główna intryga serialu. Fallon ma tu zresztą podstawy, by wątpić w intencje narzeczonej taty - podejrzewa, że kobieta jest łasa na jego pieniądze, zresztą zajęła jej miejsce w rodzinnej firmie. Dlatego też postanawia ujawnić prawdę o Cristal. Okazuje się bowiem, że przyszła pani Carrington wciąż nie zakończyła związku ze swoim "byłym" chłopakiem.

Gdzie można obejrzeć "Dynastię"?

Nowa "Dynastia" powstała na potrzeby telewizji amerykańskiej The CW. W Polsce można ją oglądać na platformie Netflix od 12 października.

"Dynastia" - czy warto?

Reakcje widzów po pierwszym odcinku były mieszane. Na serwisach oceniających filmy i seriale "Dynastia" otrzymała 6/10 i 8/10 punktów. Fani mają wobec produkcji właściwie zabójczy zarzut - jest zwyczajnie nudna. Niezależnie od tego, ile elementów "sensacyjnych" wprowadzono do pilotażowego odcinka, fabuła nie porwała. Grę aktorską oceniono na "mierną", a scenografię określono jako "tanią". Jednocześnie nowa wersja kultowej opery mydlanej już doczekała się swoich fanów - niektórzy określają ją jako "najlepszą 'guilty pleasure' od lat".

Z drugiej strony, jeśli oglądaliście "Dynastię" w latach 90., nowa odsłona serialu przypomni Wam stare czasy. To oczywiście nie jest to samo, ale i tak warto spróbować, chociażby dla nowej Alexis!

Dynastia - zwiastun

Więcej o: