"Korona królów" jest tak zła, że nawet wiceminister kultury się dystansuje: "Zgniłem jak to zobaczyłem"

"Korona królów" to od poniedziałku nowy telewizyjny hit. Na jej temat głos zabrał wiceminister kultury i... od razu na wszelki wypadek skasował swój wpis.

"Korona królów" budzi ogromne emocje. Negatywne opinie nazywane są "nieobiektywnymi", prezes Jacek Kurski już ogłosił sukces, a internet naprawdę aż buzuje. Tymczasem głos zabrał również wiceminister kultury, Paweł Lewandowski. Na Twitterze napisał, co myśli - i napisał tak szczerze, że wcale się nie dziwimy, że po chwili swoją wypowiedź skasował. Na szczęście dla nas, a na nieszczęście dla wiceministra, internet nie zapomina:

I teraz już sami nie wiemy, czy naprawdę może być jeszcze gorzej z "Koroną królów", niż te pierwsze dwa poniedziałkowe odcinki? Ale jedno jest pewne. Po "zachęcie" wiceministra obejrzymy też dzisiejszy, wspomniany przez niego trzeci odcinek. Zrobimy to głównie po to, żeby połączyć się w bólu z Pawłem Lewandowskim - no i z czystej uciechy, bo okazuje się, że "Korona królów" naprawdę dostarcza doskonałej rozrywki.

"Korona królów" hitem TVP

Pierwszy odcinek oglądały 4 miliony widzów w całej Polsce. Tyle przynajmniej wyliczono na zlecenie prezesa TVP (Nielsen mówi o prawie 4 milionach). To bez wątpienia kolejny sukces TVP - zaraz po Sylwestrze Marzeń, który przed telewizorami zgromadził ponad 6 milionów widzów.

"Korona królów" w ogniu krytyki

Hit hitem, ale nie obyło się bez krytyki. Serial stał się dla internautów pośmiewiskiem, wytykane są błędy historyczne, scenografia i idealnie czyste kostiumy. Doklejane brody i niedopasowane peruki nie poprawiają sytuacji. A miała to być polska odpowiedź na tureckie "Wspaniałe stulecie". Tak, jest równie kiczowato, ale niestety nawet przy "Wspaniałym stuleciu" "Korona królów" wypada blado i przaśnie.

Prowadzący na Facebooku fanpage "Korony królów" zalecają, żeby wstrzymać się z oceną serialu przed upływem pierwszego tygodnia. My na pewno damy tej produkcji jeszcze jedną szansę - i szczerze wam ją polecamy, to świetna rozrywka, ubawicie się przy "Koronie królów" przednio.

Więcej o: