Netflix zapowiada 700 filmów i seriali na 2018 rok

Najpopularniejszy portal streamingowy Netflix zdradził, że w 2018 rokukontynuuje dodawanie treści, które pojawi się aż 700 oryginalnych produkcji lub dystrybuowanych na wyłączność.

- W tym roku na Netfliksie pojawi się jeszcze więcej treści - to działa i pobudza wzrost - powiedział dyrektor finansowy platformy, David Wells podczas wtorkowej konferencji "Morgan Stanley Technology, Media & Telecom Conference". Wells zdradził, że w 2018 roku na Netflix trafi 700 produkcji oryginalnych lub dystrybuowanych na wyłączność. 80 z nich nie będzie pochodzić ze Stanów Zjednoczonych.

My najbardziej nie możemy doczekać się serialu ''Wiedźmin'', wyprodukowanego przez amerykańską platformę razem z polskim reżyserem Tomaszem Bagińskim (''Katedra'', ''Animowana historia Polski'', ''Kinematograf'').

Tylko prawdziwy fan 'Wiedźmina' ma szansę na komplet punktów w tym quizieTylko prawdziwy fan "Wiedźmina" ma szansę na komplet punktów w tym quizie Gazeta.pl/ CD Projekt RED

Przypominamy: Kto zagra Wiedźmina w produkcji Netfliksa? Bukmacherzy już wiedzą >>

Prawdopodobnie pierwsze odcinki ''Wiedźmina'' pojawią się jeszcze w tym roku. Scenarzystka serialu Lauren S. Hissrich co jakiś czas zdradza na swoim Twitterze kilka nowych informacji - ostatnio wrzuciła zdjęcie pierwszej strony  scenariusza odcinka pilotażowego ''Wiedźmina'':

- Pilot ''Wiedźmina'' został przekazany do zrobienia notatek, a ja uciekam na weekend, żeby spędzić trochę czasu z moimi dziećmi. Do zobaczenia rano w poniedziałek!

Netflix wciąż będzie produkować własne treści, jednak znaczna część będzie pochodzić z innych źródeł:

- Ludzie nie przejmują się pochodzeniem produkcji. Liczy się jakość. Niekoniecznie musimy wszystko robić sami - powiedział.

Kwota przeznaczona na nowe filmy i seriale wyniesie osiem miliardów dolarów.

Wells wspomniał także o pięcioletniej umowie, którą Netfliks podpisał z producentem Ryanem Murphym (''Glee'', ''American Crime Story", "American Horror Story"):

- Podoba nam się rodzaj tworzonych przez niego treści. Przemawiają do odbiorców nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie - powiedział.

W 2017 roku ze streamingu Netfliksa skorzystało 117,6 milionów widzów z całego świata.

Pamiętasz te seriale? Zobacz, jak zakończyły się "Alf", 'Cudowne lata"...

Książki z "Sagi o Wiedźminie" w formie ebooków są dostępne w Publio.pl

Więcej o: