''House of Cards'' bez Franka Underwooda i ''Wiedźmin'' - na te seriale Netfliksa czekamy najbardziej

Netflix zapowiada nowe seriale. "Oczekuj więcej łotrów, intryg, niebezpieczeństw, sierot i podpaleń. Będzie okropnie. Nie możemy się doczekać" To będzie oglądać cały świat.

Ostatnio Netflix ogłosił, że w 2018 roku udostępni 700 nowych filmów i seriali - będą w nich zarówno produkcje oryginalne, jak i te dystrybuowane na wyłączność. Przypominamy: Netflix zapowiada 700 filmów i seriali na 2018 rok >>

Na które produkcje czekamy najbardziej?

"Czarne lustro" - sezon 5

Na Netfliksie znajdziecie pełne cztery serie ''Black Mirror''. I radzimy je szybko obejrzeć, bo platforma zapowiedziała kolejny, 5. sezon.

Niestety, twórcy nie zdradzają żadnych szczegółów, ale pierwszy raz oficjalnie potwierdzają, że kolejny sezon w ogóle się pojawi. A to już dużo.

''Czarne lustro'' (ang. ''Black Mirror'') to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną, wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon - czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku.

Za scenariusz i reżyserię serialu odpowiada Charlie Brooker, zaś jego producentami wykonawczymi są Charlie Brooker i Annabel Jones.

Premiera: ?

"House of Cards" - sezon 6

Jak będzie wyglądać ''House of Cards'' bez Franka Underwooda? Pierwszy zwiastun 6. sezonu pokazuje, że całkiem normalnie. Netflix usunął z serialu postać graną przez Kevina Spaceya (Przypominamy: "House of Cards": Będzie kolejny sezon! Trochę inny, niż myśleliśmy >> ), a stery objęła Pierwsza Dama. Też uważacie, że pasuje tam doskonale?

House of Cards - zwiastun finałowego sezonu [Netflix]

W 6. sezonie ''House of Cards'' u boku Robin Wright pojawią się Michael Kelly, Diane Lane, Greg Kinnear, Jayne Atkinson, Patricia Clarkson, Cody Fern, Constance Zimmer, Derek Cecil, Campbell Scott i Boris McGiver.

Twórcą serialu jest Beau Willimon, a za produkcję odpowiada Donen/Fincher/Roth oraz  studio MRC, które stoi także za sukcesem serialu "Ozark".

House of Cards otrzymał do tej pory 53 nominacji i 7 nagród Emmy - w tym pierwszą w historii nagrodę w głównej kategorii dla serwisu streamingowego dla Davida Finchera za "Wybitną reżyserię serialu dramatycznego". Serial ma na koncie dwa Złote Globy.

Niestety, będzie to ostatni sezon serialu. Twórcy "House of Cards" ogłaszają koniec serii po zarzutach o molestowanie wobec Kevina Spaceya >>

Premiera: Jesień 2018

''Seria niefortunnych zdarzeń'' - sezon 2

- Oczekuj więcej łotrów, więcej intryg, więcej niebezpieczeństw, więcej sierot i więcej podpaleń. Będzie naprawdę okropnie. Nie możemy się doczekać - czytamy w zapowiedzi 2. sezonu "Serii niefortunnych zdarzeń'':

 

''Seria niefortunnych zdarzeń'' opowiada tragiczną historię sierot Baudelaire (Wioletki, Klausa i Słoneczka), których nikczemny opiekun, Hrabia Olaf, nie cofnie się przed niczym, by przejąć należny im spadek. Rodzeństwo musi przechytrzyć Olafa, skrywającego się pod różnymi przebraniami, i pokrzyżować jego niecne plany, by odkryć wskazówki, które pomogą im wyjaśnić zagadkę śmierci rodziców związaną z tajemniczą organizacją i odkryć długo skrywane rodzinne sekrety.

W serialu znów zobaczymy m.in. Patricka Warburtona (Lemony Snicket), Malinę Weissman (Wioletka Baudelaire) i Louisa Hynesa (Klaus Baudelaire), Presley Smith (Słoneczko). Obok nich wystąpią m.in. Neil Patrick Harris, Lucy Punch, Nathan Fillion, Tony Hale, Sara Rue oraz Roger Bart.

Producentami wykonawczymi dziesięciu godzinnych odcinków nowej serii są laureat nagrody Emmy, Barry Sonnenfeld, oraz Daniel Handler. 

Premiera: 30 marca 2018

''Wiedźmin''

WiedźminWiedźmin Wiedźmin

Pracę nad ''Wiedźminem'' Netfliksa ruszyły pełną parą. I chociaż na razie nie znamy daty premiery (prawdopodobnie będzie to 2018 rok), to scenarzystka Lauren Schmidt Hissrich (współautorka drugiego sezonu netfliksowego ''Daredevila'') zdradziła fanom naprawdę sporo informacji o najbardziej oczekiwanym serialu tego roku. ( ''Wiedźmin'' Netfliksa - scenarzystka ujawniła, kto pojawi się w serialu >> ). Wiemy też, że reżyserem 'Wiedźmina'' będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara twórca animowanej ''Katedry'' i ''Czarnej Polany'' 

Przypominamy: Ceniony na całym świecie polski reżyser razem z Kayah stworzyli erotyczną animację >>

Poznaliśmy też treść oficjalnego opisu serialu, który niedawno pojawił się na stronie Netfliksa: "Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra".

Premiera: 2018 rok

Więcej o: