HBO ujawnia szczegóły 8. sezonu ''Gry o tron'': ''Wszyscy zginą''

Jedna z przedstawicielek HBO wygadała się podczas konferencji prasowej. Jesteście gotowi na powtórkę 'Krwawych godów" ?

Do tej pory nie mogliśmy doczekać się premiery nowej ''Gry o tron''. Jednak po tym, co ujawniło HBO nie jesteśmy pewni, czy chcemy zobaczyć finałowy sezon. Okazuje się, że wielu naszych ulubionych bohaterów zginie "jeden po drugim"... taka informacja "wymsknęła się" jednej z przedstawicielek HBO podczas konferencji:

- Czytaliśmy z obsadą skrypty kilku ostatnich odcinków ''Gry o tron''. To był naprawdę niezwykle mocny moment w naszym życiu i karierze. Nikt z obsady nie czytał wcześniej scenariusza. Nagle dowiedzieli się, że będą umierać jeden po drugim. Pod koniec aktorzy zaczęli płakać. Potem pojawiły się oklaski trwające 15 minut - ujawniła przedstawicielka HBO, Francesca Orsi podczas konferencji prasowej INTV w Izraelu.

 

Stacja nie zdradziła, o których bohaterów chodzi, ale każdy fan serialu wie, że trzeba spodziewać się najgorszego. Wciąż pamiętamy ''Krwawe gody'' z 3. sezonu, kiedy okrutnie i zupełnie niespodziewanie zamordowano Robba Starka, Catelyn Tully i całą armię północy. Naprawdę nie chcemy przeżywać tego jeszcze raz.

"Gra o tron": rozpoczęły się prace nad 8. sezonem. Fani opanowali Belfast >>

8. sezon ''Gry o tron'' - kiedy premiera?

"Gra o tron" powróci z finałowym sezonem już w 2019 roku. Będzie też krótsza niż zazwyczaj - tym razem będzie liczyła 6 odcinków. Producenci David Benioff i Dan Weiss mówią, że przesunięcie daty premiery na następny rok zagwarantuje im czas potrzebny do dopieszczenia wszystkich odcinków.

'Gra o tron VII', odc. 3.'Gra o tron VII', odc. 3. fot. HBO

Fani śledzący losu serialu domyślali się tego od kilku miesięcy. W pierwotnych planach ostatni sezon miał miano pokazać w czerwcu 2018 roku. Już teraz wiadomo, że to termin nierealny. Plotki przypadkiem potwierdziła jedna z gwiazd "Gry o tron", Sophie Turner (Sansa Stark). "Wymsknęło" się jej, że raczej nie spodziewa się powrotu serialu wcześniej, niż w 2019 roku. Teraz niestety przyszedł czas na oficjalne potwierdzenie.

To już ostatni sezon "Gry o tron"

Niestety, to już pewne. 8. sezon będzie tym ostatnim.

- Tak, myślę, że producenci mają bardzo konkretny plan na liczbę sezonów, które chcą zrobić. Gdybym mógł, zamówiłbym jeszcze 10 sezonów, ale bierzemy pod uwagę ich plan - twórcy robią wszystko, żeby ich serial był jak najlepszy - powiedział Casey Bloys, prezes HBO odpowiedzialny za programming w rozmowie z Variety.

Jednak nie martwcie się - HBO na pewno ma w planach nową, emocjonującą produkcję skierowaną do fanów Siedmiu Królestw. Możliwe, że w końcu doczekamy się też następnej części sagi "Pieśń lodu i ognia" George'a Martina (Przypominamy: G.R.R. Martin: W 2018 będzie książka o Westeros, albo nawet dwie >>).

Tymczasem przypomnijcie sobie najzabawniejsze sceny z 7. sezonu  - "Gra o tron": To już koniec 7. sezonu. Tak zostanie zapamiętany [MEMY] >>

Książki z serii są dostępne w formie ebooków w Publio.pl

Więcej o: