"Wiedźmin". Netflix podał, ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon serialu

Z każdym dniem dowiadujemy się coraz więcej o pracach nad serialem "Wiedźmin". Netflix zdradził, ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon.

Od zeszłotygodniowej konferencji Netflixa w Rzymie firma chętniej i częściej dzieli się kolejnymi informacjami na temat jednej z najbardziej wyczekiwanych w Polsce produkcji - serialu "Wiedźmin". Odpowiedzialna za całokształt Lauren S. Hissrich pracuje nad scenariuszem - ukończyła już cały pierwszy odcinek, ale pozostało jej jeszcze siedem do napisania. Netflix chce bowiem pokazać pierwszy sezon "Wiedźmina" w 8 odcinkach - do takich informacji dotarł portal Business Insider.

Wiedźmin z Europy Wschodniej

Serial będzie w całości kręcony w Europie. Lauren S. Hissrich niedawno odwiedziła Polskę, gdzie spotkała się z Andrzejem Sapkowskim i Tomaszem Bagińskim. Netflix zapowiedział, że zdjęcia bez wątpienia będą kręcone również u nas - aktualnie firma poszukuje planów zdjęciowych. Kiedy plany zdjęciowe zostaną wybrane, Netflix przystąpi do castingów. Te już teraz wzbudzają ogromne emocje - i to nie tylko u nas, ale również w Ameryce.

Od momentu wydania trzech części gry studia CD Project Red, "Wiedźminowi" zarzucano za oceanem, że jest... "zbyt biały" jak na produkcję współczesnego świata. Podobny problem może napotkać sam serial - w USA panuje dużo większe wyczulenie na różnorodność rasową, niż u nas (do nas przemawia argument "słowiańszczyzny"). I niestety, "Wiedźmin" różnorodnością ras elfów, ludzi, krasnoludów i gnomów może się nie obronić, kiedy przyjdzie do pytań o kolor skóry. A te pojawiają się już teraz, przy okazji nadchodzących castingów.

Na szczęście w Europie najpewniej nie spotka się z podobnymi zarzutami.

Premiera w 2020 albo...

Nie podano jeszcze ostatecznej daty premiery. Rok 2020 jest raczej chłodną kalkulacją fanów na podstawie informacji, jakie przekazuje showrunnerka Lauren S. Hissrich. Z tych wynika, że castingi najpewniej rozpoczną się jeszcze w 2018, zdjęcia będą trwały przez znaczną część 2019 roku, do tego jeszcze dochodzi montaż i cała postprodukcja i... nagle robi się 2020 rok. Ale - jest nadzieja.

Hissrich zapewnia co prawda, że nie będą obcinać na jakości serialu, żeby zrobić go szybciej. Jednak jest wciąż szansa, że mimo wszystko te prace nie przeciągną się aż do 2020 roku. Tymczasem pozostaje nam czekać na najnowszą powieść Andrzeja Sapkowskiego, osadzoną w uniwersum "Wiedźmina".

Sapkowski o nowej książce

Podczas spotkania z fanami na warszawskim Comic Con Andrzej Sapkowski powiedział, że ma zamiar napisać nową książkę z uniwersum "Wiedźmina". Nie będzie to jednak kontynuacja sagi, którą autor uważa za kwestię zamkniętą. Sapkowski najchętniej widziałby tutaj "prequel albo sequel" całości.

 

Andrzej Sapkowski ostatnią "wiedźmińską" książkę wydał w 2013 roku - był to "Sezon burz", który spotkał się z ciepłym przyjęciem przez fanów.

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl

Więcej o: