Widzieliśmy "La La Poland", odpowiedź TVP2 na "Ucho prezesa". Jak wyszło?

TVP 2 dzisiaj pokazało swoją najnowszą produkcję - "La La Poland". "Pożyczono" aktorów z "Ucha prezesa" i zrobiono prawie godzinną satyrę na Polskę przyszłości.

La La Poland, niedookreślona przyszłość. Nasza gospodarka wyprzedziła już Wenezuelę i Gambię. Nie mamy burgerowni, mamy kotletownie. Nie mamy pizzerii, mamy "Podpłomyk z chat". Mamy narodowy program podboju kosmosu, który już wkrótce będzie biało-czerwony. I w ogóle dzieje się.

Program trwa około 40-45 minut, składa się z kilku dłuższych satyrycznych scen. I... nie jest źle. Kiedy ogłaszano, że "Korona królów" będzie naszym "Wspaniałym stuleciem" albo "Grą o tron", to wszyscy wiemy, co z tego wyszło. A tu jest zaskakująco dobrze, choć nie brakowało również słabych i czerstwych momentów. Padają nawet optymistyczne porównania do "Małej Brytanii" (naprawdę optymistyczne). Bez wątpienia jest to zasługa ludzi, którzy znają się na rzeczy i na tworzeniu teatru i kabaretów (tych trochę lepszych, niż z wszelkich gali kabaretowych).

Aktorzy z "Ucha prezesa" są i widać, że "La La Poland" trochę się na "Uchu" wzoruje. Ale jednego tu nie znajdziemy. Nie ma polityki. Są do niej naprawdę zawoalowane aluzje, ale nie jest to nic nachalnego. Pierwszy odcinek nie jest bez wad. Ma niedociągnięcia i bezsensowne dłużyzny. Aktorzy zdecydowanie lepiej czują się w dialogach, niż w wymyślonych piosenkach, które miały chyba pomóc dociągnąć do końca czasu antenowego. Szkoda, bo w pierwszym odcinku wypadałoby pokazać się z jak najlepszej strony, a nie z tej średniej. Mimo to "La La Poland" naprawdę nie jest złe. Nie jest przaśne, jak wiele produkcji TVP, widać, że stara się być nowoczesne - nie tylko w warstwie wizualnej, ale również językowej. Było kilka żartów z niskiego poziomu, ale było też kilka takich, przy których autentycznie można było się uśmiechnąć.

Najlepiej jednak zrobicie, jeśli przekonacie się sami, co w "La La Poland" piszczy. Fani kabaretów powinni być zadowoleni, a wszyscy pozostali znajdą tu też nawet kilka skeczy, które bawią (choć tak naprawdę polskie kabarety w zdecydowanej większości należy zdelegalizować).

Czy polecamy? Spróbujcie sami z jednym odcinkiem. Być może drugi będzie nawet lepszy od pierwszego. A potem... no cóż. W piątkowe wieczory na szczęście wiele stacji oferuje lepszą rozrywkę. A kto wie, może jednak spodoba się wam "La La Poland"?

"La La Poland" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego tworzy Kabaret na Koniec Świata. Jest jedną z wiosennych nowości TVP, zapowiedzianych na początku roku przez Jacka Kurskiego. Emisje w piątki o godzinie 22.25 na TVP2.

Więcej o:
Komentarze (86)
Widzieliśmy "La La Poland", odpowiedź TVP2 na "Ucho prezesa". Jak wyszło?
Zaloguj się
 • arwena2010

  Oceniono 116 razy 40

  kto gra w reżimowej telewizji jest u mnie śmieciem. Kupionym za parę srebrników.

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 57 razy 29

  strasznie to słabe. - nudne, nieśmieszne. na siłe ciągnięte sceny. dziwna maniera ze zbliżeniami.

 • freon

  Oceniono 48 razy 28

  TVPis nie oglądam, nie obejrzę więc i tego. I uprzejmie proszę nie namawiać mnie do tego. Co do kabaretu - jak się ktoś w domu publicznym zatrudni, to choćby z natury cnotliwy i sympatyczny, wykonuje jednak niegodne zajęcie.

 • komercyjny02

  Oceniono 37 razy 25

  Nagrałem i właśnie obejrzałem.
  Nie uśmiechnąłem się ani razu! Powtarzam: ani jeden raz.
  Co myśleć o satyrze, która w ogóle nie śmieszy, nie rozbawia?

  PS Co najmniej jeden skecz (parodia teleturniejów "Jeden z dziesięciu" i "Jak to melodia?") - był już wielokrotnie pokazywany w telewizjach. Cóż to więc za premiera?

 • alejagwiazd

  Oceniono 38 razy 24

  nie ogladam polskojezycznej wersji RTR Planeta czyli TVPis

 • lodzermensz1

  Oceniono 55 razy 19

  Chętnie bym sprawdził, ale niestety od dawna nie mam TVP w swoim telewizorze. Na wszelki wypadek zapomniałem gdzie jej szukać. Z zaprogramowanych kanałów wywaliłem.
  Wolałbym już TV Republika - tak jest uczciwiej gdy robi się propagandę za prywatne.

 • moherrr

  Oceniono 29 razy 15

  Nie oglądam tej telewizji. To takie narodowe SNL Polska? Ale z większymi honorariami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX