To oni stworzą scenariusz "Wiedźmina". Producentka odpowiada na krytykę: G***o wiecie o tworzeniu telewizji

"Wiedźmin". Showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich pokazała ludzi odpowiedzialnych za stworzenie scenariusza do serialu. Szybko musiała się zmierzyć z krytyką fanów.

Lauren S. Hissrich odpowiedzialna za całokształt serialu "Wiedźmin" pokazała cały zespół scenarzystów. W najbliższych tygodniach grupa będzie pracowała nad scenariuszem. Zaczęło się dobrze - od spotkania przy szampanie, babeczkach i wymianie pomysłów. Co z tego wszystkiego wyniknie, dowiemy się za wiele miesięcy.

Weterani od serialowych hitów pod ostrzałem krytyków

Do prac nad "Wiedźminem" zaproszono twórców wielu najlepszych seriali ostatnich lat. Nad "Wiedźminem" będzie pracowała Jenny Klein ("Jessica Jones", "Supernatural"), Sneha Koorse (serial "Constantine", "Daredevil"), Clare Higgins ("The Worst Witch"), Declan de Barra ("The Originals"). Ale nie obyło się bez krytyki.

Pod postem Lauren S. Hissrich odezwali się również ludzie niezadowoleni z doboru scenarzystów. Seriale, przy których pracowali wcześniej scenarzyści mają swoje grupy niezadowolonych widzów. Postanowili oni wyrazić swoje niezadowolenie w internecie, krytykując wszystkich za wszystko, zarzucając scenarzystom pracę przy marnych produkcjach (również tych hitowych), kolor skóry, słabe zwroty akcji w serialach itd. itp. Hissrich na krytykę zareagowała brutalnie i szczerze:

Czy ci "narzekający" czytali scenariusze tych ludzi? Czy usiedli z nimi i porozmawiali o tym, jak widzą materiał? Czy znają w ogóle tych ludzi? Bo jeśli nie, to gówno wiedzą o robieniu telewizji i nie mają prawa do opinii na temat twórców, których nawet nie znają.

A na zarzut, że wśród twórców nie znalazł się Quentin Tarantino, odpowiedziała, że "był wtedy zajęty".

"Wiedźmin" - co wiemy o produkcji

Z każdym tygodniem wiemy coraz więcej o serialu, którego produkcja de facto jeszcze nie ruszyła. "Wiedźmin" będzie kręcony w Europie, również w Polsce. Jak widać, prawdziwe prace nad scenariuszem dopiero ruszyły. Producenci są teraz również na etapie wybierania lokacji do serialu. Castingi najpewniej zaczną się dopiero po wakacjach.

Tymczasem fani nie próżnują. Zaledwie dwa dni temu w sieci pojawił się zwiastun serialu, stworzony przez zakochanych w produkcji ludzi. Wielu pewnie się nawet złapało, że to prawdziwy zwiastun z Netflixa. Niestety - to tylko doskonała sklejka filmów z Madsem Mikelsenem oraz hitów kinowych ostatnich lat: "Król Artur: Legenda miecza", "Władca Pierścieni". Załapały się nawet fragmenty ze zwiastunów gry komputerowej "Wiedźmin 3 - Dziki Gon".

 

"Wiedźmin" będzie liczył sobie 8 odcinków. Będzie ekranizacją dwóch tomów Andrzeja Sapkowskiego: "Miecz przeznaczenia" i "Ostatnie życzenie". Nie będzie dotykał ani nawiązywał do gier, które powstały w inspiracji sagą.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ > > >

Niestety, na premierę serialu jeszcze poczekamy - Netflix ogłosił, że będzie ona miała miejsce w 2020 roku.

Wszystkie wiadomości o "Wiedźminie" znajdziesz TUTAJ > > >

A co tymczasem słychać w "Grze o tron"? Sprawdź TUTAJ > > >

"Wiedźmin 3 - Dziki Gon" - zwiastun E3, 2014

Więcej o:
Komentarze (26)
To oni stworzą scenariusz "Wiedźmina". Producentka odpowiada na krytykę: G***o wiecie o tworzeniu telewizji
Zaloguj się
 • raind

  Oceniono 32 razy 22

  Śledzę konto Lauren na Twitterze i uderzyło mnie, że wśród krytykujących dobór scenarzystów większość stanowili Polacy. Jednak głównymi zarzutami było to, że część ekipy jest czarnoskóra (cytuję: "jak czarny może pisać wiarygodnie o białych?"), oraz to, że większość scenarzystów stanowią kobiety. Pojawiały się też pytania o to, czy w ekipię piszącej scenariusz są jacyś Polacy. Tak, jakby nie wystarczało im, że głównym konsultatntem atystycznym serialu jest sam Sapkowski. Generalnie nasi kochani rodacy narobili niezłej obory.

 • ebom

  Oceniono 18 razy 16

  Ale przeciez co tym bucom szkodzi oglądać tego Wiedźmina, którego nakręcili biali polscy mężczyźni? Nawet w wersji serialowej wyszedł, jeśli 1,5 godziny tego słowiańskiego arcydzieła to dla nich za mało...

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 12 razy 6

  Obawiam sie, ze pani producentka ma racje, przynajmniej jesli chodzi o krytyke z polskiej strony.

 • pinky69pinky

  Oceniono 3 razy 3

  twitter to ściek

 • exsero

  Oceniono 2 razy 2

  No, a ty g...o wiesz o kulturze.

 • jac ben

  Oceniono 2 razy 2

  Na dzień dzisiejszy fakty są takie, że Wiedźmin okulał. Dostał dwie kule, a mimo to przeżył. Mogę napisać ciąg dalszy, choć znam się na telewizji jak gó... na poezji...

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 3 razy 1

  Niech wezmą wzór z filmu Beowulf. Tematyka podobna i ciary się czuje jak się ogląda. Czego nie można powiedzieć o Wiedźminie z Żebrowskim i Zamachowskim.

 • dodatkowo_zwracam

  0

  Ale guwno

 • ziggybum

  Oceniono 12 razy -2

  Tu nie chodzi o płeć czy kolor skóry - pytanie na ile ci scenarzyści "Jessica Jones" czy "Costantine'a" znają słowiańską kulturę i mitologię, w której zakorzeniony jest Wiedźmin. Bo ja bym raczej nie powierzył Polakowi czy Czechowi scenariusza do serialu o Wojnie Secesyjnej albo Robin Hoodzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX