Alicja Bachleda-Curuś wraca na ekrany. Zagra w nowym serialu TVN, "Pod powierzchnią". Znamy całą obsadę

Jesienią w TVN zobaczymy nowy serial "Pod powierzchnią". W oryginalnej produkcji TVN pojawi się znakomita obsada. W serialu zagra bowiem m.in. Alicja Bachleda-Curuś.

TVN zapowiada, że "Pod powierzchnią" będzie jedną z ich najciekawszych jesiennych propozycji. Właśnie ogłoszono obsadę serialu. Wśród wielu znanych nazwisk znalazła się również Alicja Bachleda-Curuś. 

Twórcy i aktorzy "Pod powierzchnią"

"Pod powierzchnią" będzie 8-odcinkowym serialem obyczajowym w reżyserii Borysa Lankosza - laureata wielu nagród, w tym Złotych Lwów na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Reżyser ma na swoim koncie takie filmy, jak "Rewers" czy "Ziarno prawdy". 

W serialu pojawi się doborowa obsada. Główne role zagrają bowiem: Alicja Bachleda-Curuś, która w 2016 roku toku wystąpiła w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Niebezpieczne kobiety",  znany z "Drogówki", "Wesela" czy "Watahy" Bartłomiej Topa, a także Łukasz Simlat ("Amok", "Konwój") oraz Maria Kowalska. Dla tej ostatniej "Pod powierzchnią" będzie debiutem. 

'Pod powierzchnią' - nowy serial TVN'Pod powierzchnią' - nowy serial TVN Fot. materiały prasowe

Główną scenarzystką serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, która napisała scenariusze do takich produkcji, jak "Diagnoza" czy "Druga szansa". Za zdjęcia do serialu odpowiedzialny jest natomiast operator filmowy Bogumił Godfrejów, laureat wielu nagród w Polsce i za granicą. W 2002 roku za zdjęcia do filmu "Męska sprawa" był wraz z reżyserem Sławomirem Fabickim nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny.

O czym opowiada "Pod powierzchnią"?

Serial będzie traktował o relacjach czworga bohaterów. Alicja Bachleda-Curuś i Bartłomiej Topa wcielą się w pozornie kochające maleństwo, które będzie skrywało mroczną tajemnicę. Równolegle widzowie będą mogli śledzić losy ojca i jego nastoletniej córki (w tych rolach Łukasz Simlat i Maria Kowalska), którzy będą starali się odbudować rodzinne relacje.

Akcja serialu zagęści się, kiedy drogi tej czwórki skrzyżują się. Wydarzenia, jakie spotkają bohaterów podczas końca lata, spowodują, że ich losy połączą się już na zawsze. Słabości, które rządzą  bohaterami, doprowadzą do najgorszego - tragedii, której prawdopodobnie można było zapobiec. 

"Pod powierzchnią" opowiadać będzie o mrocznych tajemnicach, jakie kryją się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. O kłamstwach, za które trzeba zapłacić najwyższą cenę i o grzechach, które niszczą nas samych. To próba odpowiedzi na pytanie, jak dobrze znamy tych, których kochamy najbardziej?

informują twórcy serialu w materiałach prasowych. 

Premiera serialu jest zapowiadana na połowę października 

Zdjęcia do produkcji jeszcze się nie rozpoczęły. Twórcy zakładają, że praca nad nimi potrwa od lipca do października. Część z nich zrealizowana zostanie w Warszawie. Pozostałe zostaną wykonane w Płocku, w którym toczyć się będzie akcja serialu.  

Dokładana data premiery serialu nie jest jeszcze znana. TVN zapowiada jednak, że widzowie pierwszy odcinek serialu będą mogli zobaczyć w połowie października tego roku. 

AG

Więcej o: