Ilona Łepkowska oficjalnie potwierdziła, że pracuje przy nowym serialu historycznym TVP

TVP wypuszcza niedługo ''Stulecie winnych''. Ilona Łepkowska, odpowiedzialna za tak przebojowe seriale, jak ''M jak miłość'' czy ostatnia ''Korona królów'', bierze udział także w tym projekcie.

Ilona Łepkowska podała też przybliżoną datę emisji pierwszych odcinków.

Ilona Łepkowska pracuje przy kolejnym serialu TVP

TVP niedawno poinformowało, że od maja trwają już zdjęcia do ich najnowszego serialu historycznego ''Stulecie winnych''. To ekranizacja powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Znana jest już obsada pierwszego sezonu, wiadomo też, że przy projekcie pracuje Ilona Łepkowska. 

Teraz sama potwierdziła, że jest szefem literackim prac nad serialem ''Stulecie winnych''. Dodała, że produkcja trafi na ekrany wiosną przyszłego roku i bardzo liczy, że spodoba się widzom. Powieść Ałbeny Grabowskiej ma bowiem jeszcze dwie następne części, które z chęcią zekranizuje.

Scenarzystka do tej pory współtworzyła najpopularniejsze seriale, jakie oferuje  Telewizja Polska. Ma na koncie ''M jak miłość'', ''Barwy szczęścia'', ''Kronę królów'' czy nawet ''Klan'' i ''Na dobre i na złe''.

''Stulecie winnych'' - fabuła

Serial stworzono na podstawie powieści polskiej pisarki z bułgarkimi korzeniami. ''Stulecie winnych'' opowiada o losach rodziny mieszkającej pod Warszawą. Członkowie rodu muszą zmagać się z przeciwnościami losu, rzuceni w wir trudnej historii Polski. Akcja zaczyna się na chwilę przed wybuchem I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych. Poznajemy historię wdowca wychowującego samotnie 4. dzieci, w tym świeżo narodzonych bliźniaczek.

''Stulecie winnych'' - obsada i reżyser

W głównych rolach zobaczymy Kingę Preis, Adama Ferencego, Olfa Lubaszenkę, Jana Wieczorkowskiego oraz Rafała Królikowskiego. Zagrają również Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem ''Stulecia winnych'' został Piotr Trzaskalski - to on nakręcił doskonały film ''Edi''. Zdjęcia robi Witold Płóciennik, zaś za produkcję odpowiedzialna jest firma Endemol Shine Polska. 

Teraz dzięki Ilonie Łepkowskiej wiemy, że emisja jest planowana na wiosnę 2019 roku.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o:
Komentarze (59)
Ilona Łepkowska potwierdziła, że pracuje przy nowym serialu TVP
Zaloguj się
 • Sebastian Bornoss

  Oceniono 30 razy 20

  Mam tutaj gorący apel i prośbę. Przestańcie szanowni dziennikarze stacji komercyjnych zapraszać tę Panią do swoich programów publicystycznych. Pani Łepkowska regularnie współpracuje z rządową gadzinówką TVP i nie ma tu nic do rzeczy, że spełnia się na polu kultury, skoro wypowiada także swoje sądy w sprawach obyczajowych i politycznych. Możecie się obruszać i śmiać, ale nie godzi się współpracować z Panem Kurskim, ani wysługiwać Panu Małemu Dyktatorkowi Kaczyńskiemu przez napędzanie widowni prymitywnej propagandówce rządowej. Czy artyści w stanie wojennym współpracowali z władzą?

 • evergreen111

  Oceniono 18 razy 14

  Wciskanie kitu dla ciemnego luda.
  To nie będzie żaden serial historyczny, tylko mydlana opera dziejąca się w przeszłości. Serialem historycznym był np. JA, KLAUDIUSZ czy też SZEŚĆ ŻON HENRYKA VIII.

 • fakduck

  Oceniono 16 razy 12

  Nie wstyd to brać pieniądze od kremlowskich sługusów z tvp? Polityka panią zapewne nie interesuje, ale ona zainteresuje się panią. Wstyd! Za hitlera też by się pani tak wygodnie ustawiła?

 • montezuma1234

  Oceniono 13 razy 11

  Ratunku, SOS dla polskich seriali, Ta Pani cofa polskie seriale do lat 80, w czasach gdy jest Gra o tron, Opowieść podręcznej,Westworld, itd,. my tkwimy z łepkiem na antypodach marazmu. Barwy, klany, korony pierdu pierdu.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 13 razy 11

  Kolejny gniot.

 • tubylec_ww

  Oceniono 13 razy 11

  Lejtmotywem serialu będzie walka o wolność i niepodległość prowadzona przez znanych i lubianych bliźniaków, od ich dzieciństwa do wielkiego czynu ostatecznego pokonania hydry.

 • ktos2014

  Oceniono 13 razy 11

  to te wielkie produkcje w stylu Hollywood ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX