Ilona Łepkowska oficjalnie potwierdziła, że pracuje przy nowym serialu historycznym TVP

TVP wypuszcza niedługo ''Stulecie winnych''. Ilona Łepkowska, odpowiedzialna za tak przebojowe seriale, jak ''M jak miłość'' czy ostatnia ''Korona królów'', bierze udział także w tym projekcie.

Ilona Łepkowska podała też przybliżoną datę emisji pierwszych odcinków.

Ilona Łepkowska pracuje przy kolejnym serialu TVP

TVP niedawno poinformowało, że od maja trwają już zdjęcia do ich najnowszego serialu historycznego ''Stulecie winnych''. To ekranizacja powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Znana jest już obsada pierwszego sezonu, wiadomo też, że przy projekcie pracuje Ilona Łepkowska. 

Teraz sama potwierdziła, że jest szefem literackim prac nad serialem ''Stulecie winnych''. Dodała, że produkcja trafi na ekrany wiosną przyszłego roku i bardzo liczy, że spodoba się widzom. Powieść Ałbeny Grabowskiej ma bowiem jeszcze dwie następne części, które z chęcią zekranizuje.

Scenarzystka do tej pory współtworzyła najpopularniejsze seriale, jakie oferuje  Telewizja Polska. Ma na koncie ''M jak miłość'', ''Barwy szczęścia'', ''Kronę królów'' czy nawet ''Klan'' i ''Na dobre i na złe''.

''Stulecie winnych'' - fabuła

Serial stworzono na podstawie powieści polskiej pisarki z bułgarkimi korzeniami. ''Stulecie winnych'' opowiada o losach rodziny mieszkającej pod Warszawą. Członkowie rodu muszą zmagać się z przeciwnościami losu, rzuceni w wir trudnej historii Polski. Akcja zaczyna się na chwilę przed wybuchem I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych. Poznajemy historię wdowca wychowującego samotnie 4. dzieci, w tym świeżo narodzonych bliźniaczek.

''Stulecie winnych'' - obsada i reżyser

W głównych rolach zobaczymy Kingę Preis, Adama Ferencego, Olfa Lubaszenkę, Jana Wieczorkowskiego oraz Rafała Królikowskiego. Zagrają również Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem ''Stulecia winnych'' został Piotr Trzaskalski - to on nakręcił doskonały film ''Edi''. Zdjęcia robi Witold Płóciennik, zaś za produkcję odpowiedzialna jest firma Endemol Shine Polska. 

Teraz dzięki Ilonie Łepkowskiej wiemy, że emisja jest planowana na wiosnę 2019 roku.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: