Nowy program w Stopklatce TV "砰cie po zag豉dzie". Co by by這, gdyby nas nie by這?

Za這瞠nie jest proste: w pewnym momencie znikaj wszyscy ludzie. Reszta 鈍iata od tej pory radzi sobie bez nas. Jaki los spotka豚y zwierz皻a i ro郵iny?

Życie po zagładzieŻycie po zagładzie  2009 A&E Television Networks, All Rights Reserved


Co stałoby się z miastami i konstrukcjami, które powstały w ciągu tysiącleci? Pierwszy odcinek w Stopklatce TV już 6 lipca.

Program „Życie po zagładzie” – o czym jest?

Co stałoby się ze światem, gdyby wszyscy ludzie nagle zniknęli? Twórcy programu dokumentalnego odpowiadają na to pytanie, przewidując dalsze losy zwierząt, roślinności, ale też zbudowanych przez człowieka miast, współczesnej infrastruktury czy pozostawionych na ziemi odpadów. Sprawdzają, czy nasz gatunek zostawił już po sobie niezniszczalny ślad – oraz czy planeta, od której zależy przetrwanie człowieka, sama przetrwałaby bez niego.

Co po nas zostanie?

Postapokaliptyczne scenariusze są przedstawiane w różnych perspektywach czasowych, na przykład kilka godzin, miesięcy, ale też kilka tysięcy lat po zniknięciu człowieka. Każdy odcinek porusza inny temat. W pierwszym naukowcy sprawdzają, co stałoby się z zabalsamowanymi czy zamrożonymi ludzkimi ciałami i po jakim czasie DNA człowieka zniknęłoby z Ziemi i kosmosu na zawsze. Przedstawione w serii scenariusze są też zilustrowane realistycznymi animacjami komputerowymi. Wirtualny spacer po odzyskanym przez naturę Nowym Jorku czy Bostonie, zapiera dech w piersiach.

Hashima i Czarnobyl

Prezentowane teorie naukowcy przygotowali w oparciu o analizę losów miejsc porzuconych przez człowieka w przeszłości, m.in. opuszczonej po zamknięciu kopalni wyspy Hashima na morzu Południowochińskim czy zanieczyszczonego po katastrofie atomowej Czarnobyla
w Ukrainie.

Chociaż nic nie zwiastuje nagłego zniknięcia ludzkości w najbliższej przyszłości, „Życie po zagładzie” może dostarczyć pouczających wniosków.

Premiera serii dokumentalnej „Życie po zagładzie” w telewizji ogólnodostępnej już 6 lipca o godz. 14:25 w Stopklatce TV. Emisja kolejnych odcinków w piątki po godz. 13:00.

Komentarze (3)
Nowy program w Stopklatce TV "砰cie po zag豉dzie". Co by by這, gdyby nas nie by這?
Zaloguj si
 • californian1

  Oceniono 3 razy 3

  Naprawd? Serial powsta osiem lat temu... Nowy program... Moze w tej Stopklatce...

 • kolpik124

  Oceniono 2 razy 2

  ten serial ju kilka lat temu by na National Geographic

 • albrecht_kalba

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma to jak obejrze program telewizyjny i napisa o nim tekst... Ostatnio "sneakersy" ogl康a造 Planet i urodzi造 tekst o epigenetyce :D

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX