Big Cyc pozywa TVP za bezprawne użycie piosenki. Jest oficjalne oświadczenie, chcą miliona zł na WOŚP

''Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości ''- głosi oświadczenie zespołu Big Cyc.

W programie ''W tyle wizji'' na antenie TVP Info wyemitowano 23 lipca materiał ośmieszający osoby protestujące w obronie sądów pod Sejmem. Wykorzystano do tego piosenkę zespołu Big Cyc ''Jak słodko zostać świrem''. Jak się okazuje, bez zgody artystów.

Big Cyc pozywa TVP o milion złotych

Piosenka "Jak słodko zostać świrem" została użyta przez pracowników TVP Info, by ośmieszyć uczestników protestu pod Sejmem. Posłużyła jako nawiązanie do słów Stanisława Karczewskiego, który mówił o "świrach pod Sejmem". Materiał filmowy, którego ilustracją muzyczną był właśnie ten utwór, był częścią satyrycznego programu informacyjnego ''W tyle wizji''.

Zespół Big Cyc nie wiedział, że ich utwór został wykorzystany w ten sposób, poinformowali ich dopiero fani.

W związku z zaistniałą sytuacją na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się oświadczenie:

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce.

Z komunikatu wynika, że muzycy chcą przeprosin oraz żądają wpłaty miliona złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu.
Żądamy wpłaty 1 miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.


Jeśli te postulaty nie zostaną spełnione, muzycy skierują sprawę do sądu. Napisaliśmy do rzecznika TVP z prośbą o komentarz w tej sprawie, czekamy na odpowiedź. 

''W tyle wizji'' to program publicystyczno-satyryczny, w którym prowadzący i goście dokonują razem przeglądu informacji z Polski i świata. Nadawany jest od 1 kwietnia 2016 roku, można go oglądać od poniedziałku do piątku o 21.50 na antenie TVP Info.

Na ulicach niemal wszyscy są oklejeni serduszkami. Czemu wspierają WOŚP? 'Człowiek tyle od życia dostaje, a inni tego nie mają'

Więcej o:
Komentarze (142)
Big Cyc pozywa TVP za bezprawne użycie piosenki. Jest oficjalne oświadczenie
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 177 razy 147

  Brawo, brawo i jeszcze raz prawo. Pisowskim podnóżkom z Kur.Vizji wydaje się, że mogą bezkarnie okradać każdego. A straty wizerunkowe, jakie zespół mógłby ponieść w wyniku choćby tylko stworzenia wrażenia, że popiera politykę pisowskiego reżimu i jego partyjnych szczekaczek, znacznie przekraczają milion złotych.

 • warszawa1967

  Oceniono 136 razy 110

  "W tyle wizji" to nie jest żaden program satyryczny, tylko ordynarna pisiorska chamówa. Brawo BIG Cyc! Mam nadzieję, że zgłosi się dobrą kancelaria i poprowadzi sprawę pro bono. Nawet gdyby miała skończyć się w Strasburgu, warto tych
  sk... przeczołgać!

 • antonikarcz

  Oceniono 123 razy 107

  I tak trzymać, nawet jak się nie uda za panowania zera to na podstawie ich własnego prawa wzruszy się wyrok po powrocie sądownictwa do normalności.

 • fakduck

  Oceniono 71 razy 59

  Szkoda tylko, że to qrewski sam nie zapłaci, tylko z naszych podatków to będzie.

 • smarekdarek

  Oceniono 68 razy 54

  Sądy są PiSu, więc Big Cyc dostanie odpowiedź od TVP w stylu: "nie mamy pana płaszcza i co pan nam zrobisz?".
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • tektur

  Oceniono 60 razy 46

  I tak trzymać. Tyle, że teraz po pisowsku, z pisowskimi prokuratorami i sędziami to ten milion tv może dostać od zespołu i przekazać dla bezdzietnego fatera- oszusta i złodzieja toruńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX