Big Cyc pozywa TVP za bezprawne użycie piosenki. Jest oficjalne oświadczenie, chcą miliona zł na WOŚP

''Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości ''- głosi oświadczenie zespołu Big Cyc.

W programie ''W tyle wizji'' na antenie TVP Info wyemitowano 23 lipca materiał ośmieszający osoby protestujące w obronie sądów pod Sejmem. Wykorzystano do tego piosenkę zespołu Big Cyc ''Jak słodko zostać świrem''. Jak się okazuje, bez zgody artystów.

Big Cyc pozywa TVP o milion złotych

Piosenka "Jak słodko zostać świrem" została użyta przez pracowników TVP Info, by ośmieszyć uczestników protestu pod Sejmem. Posłużyła jako nawiązanie do słów Stanisława Karczewskiego, który mówił o "świrach pod Sejmem". Materiał filmowy, którego ilustracją muzyczną był właśnie ten utwór, był częścią satyrycznego programu informacyjnego ''W tyle wizji''.

Zespół Big Cyc nie wiedział, że ich utwór został wykorzystany w ten sposób, poinformowali ich dopiero fani.

W związku z zaistniałą sytuacją na oficjalnej stronie zespołu pojawiło się oświadczenie:

Nie ma i nigdy nie będzie zgody na posługiwanie się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości. Takie bezprawne chwyty telewizji sugerują poparcie artystów dla niszczenia wolnych sądów w Polsce.

Z komunikatu wynika, że muzycy chcą przeprosin oraz żądają wpłaty miliona złotych na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie "W tyle wizji" i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu.
Żądamy wpłaty 1 miliona złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tytułem zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS.


Jeśli te postulaty nie zostaną spełnione, muzycy skierują sprawę do sądu. Napisaliśmy do rzecznika TVP z prośbą o komentarz w tej sprawie, czekamy na odpowiedź. 

''W tyle wizji'' to program publicystyczno-satyryczny, w którym prowadzący i goście dokonują razem przeglądu informacji z Polski i świata. Nadawany jest od 1 kwietnia 2016 roku, można go oglądać od poniedziałku do piątku o 21.50 na antenie TVP Info.

Na ulicach niemal wszyscy są oklejeni serduszkami. Czemu wspierają WOŚP? 'Człowiek tyle od życia dostaje, a inni tego nie mają'

Więcej o: