Big Cyc złożył w TVP wezwanie do zapłaty 1 mln zł na rzecz WOŚP. Skiba zapowiada pozew

Zespół Big Cyc chce wyegzekwować pieniądze za, ich zdaniem, bezprawne użycie piosenki ''Jak słodko zostać świrem'' w programie ''W tyle wizji''. Krzysztof Skiba zapewnia, że jeśli nie będzie wpłaty, zespół złoży pozew.

Krzysztof Skiba poinformował na swoim koncie na Facebooku, że prawnicy zespołu Big Cyc złożyli w TVP wezwanie do zapłaty 1 mln złotych na rzecz WOŚP.

Big Cyc chce 1 mln zł na WOŚP od TVP

Zespół Big Cyc zapowiedział pod koniec lipca, że jeśli TVP nie zapłaci 1 mln zł na rzecz WOŚP oraz nie przeprosi zespołu za bezprawne użycie ich piosenki, które było zdaniem muzyków ''posługiwaniem się naszą twórczością w materiałach propagandowych służących polityce Prawa i Sprawiedliwości'', złoży w sądzie pozew.

Krzysztof Skiba w poniedziałek 6 sierpnia poinformował, że do sekretariatu TVP trafiło już oficjalne pismo w tej sprawie. Napisał:

Najlepiej wszystko obrócić w żart. Próbował to zrobić prorządowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Niestety, nasi prawnicy chyba nie mają poczucia humoru, bo właśnie złożyli w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz WOŚP z tytułu dokonanej manipulacji, w której wykorzystano na antenie TVP naszą piosenkę na użytek materiału propagandowego PiS. Teraz czekamy na oficjalną odpowiedź władz telewizji. Gdy będzie negatywna składamy pozew sądowy. I wówczas dopiero będą jaja.


Krzysztof Skiba odwołał się przy okazji w ten sposób do wpisu Rafała Ziemkiewicza. Prawicowy publicysta skomentował sprawę użycia piosenki '' Jak słodko zostać świrem'' w programie ''W tyle wizji'', sugerując, że Krzysztof Skiba jako wielokrotny gość tegoż programu, nie powinien czuć się oburzony całą sytuacją, bo dostawał pieniądze i darmową reklamę:

Proponuję polubowne załatwienie sprawy: wystawimy Skibie rachunek za wielokrotne reklamowanie się w naszym propagandowym programie @wtylewizjiTVP na kwotę, której żąda, i po prostu wymienimy się fakturami. Będzie git?

Big Cyc pozywa TVP - od czego się zaczęło

Piosenka "Jak słodko zostać świrem" została wykorzystana na antenie TVP Info, by ośmieszyć uczestników protestu przed Sejmem. Posłużyła jako nawiązanie do słów Stanisława Karczewskiego, który mówił o "świrach pod Sejmem". 

Muzycy wydali oświadczenie w tej sprawie, zapowiadając, że jeśli nie dostaną przeprosin na antenie, a TVP nie wpłaci miliona złotych na rzecz WOŚP, złożą pozew. Jak widać, konsekwentnie dotrzymują słowa.

TVP skomentowało zarzuty zespołu Big Cyc

Poprosiliśmy rzecznika TVP jeszcze w lipcu o komentarz w sprawie oświadczenia zespołu Big Cyc.

Centrum Informacji TVP podkreśliło, że utwór zespołu Big Cyc został użyty w programie ''W tyle wizji'' na podstawie umowy licencyjnej z ZAIKSEM. Dodatkowym argumentem ma być też to, że program ''W tyle wizji'' jest produkcją satyryczną, więc trudno mówić o bezprawnym wykorzystaniu utworu. 

Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

Więcej o:
Komentarze (50)
Big Cyc złożył w TVP wezwanie do wpłaty miliona zł na rzecz WOŚP
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 52 razy 50

  Jacek powie, że oddał bańkę Caritasowi, Caritas powie, że tak było, a kwitów nie pokażą, bo nie.

 • timo862

  Oceniono 36 razy 30

  No to będą jaja. :)

 • mathyy

  Oceniono 27 razy 21

  fajnie tylko jak to wyegzekwowac_ Prawo w polandzie juz nie obowiazuje, tylko prawo i sprawiedliwosc.

 • 11lech

  Oceniono 23 razy 17

  brawo big cyc

 • ps11111ps

  Oceniono 24 razy 16

  Skiba do parlamentu. Odbierze głosy Kukizowi!
  Skiba + Kazik + Hołdys : Byłoby niezłe trio na Wiejskiej

 • notremak

  Oceniono 19 razy 15

  Ziemkiewicz powinien się ożenić z Pawłowicz. Pasują do siebie jak dwie beki sadła..

 • lucek10

  Oceniono 11 razy 9

  Ten wPiS Ziemkiewicza z farbowanym łbem jest znamienny! To znakomite skamlenie P(i)SA o ugodę. Luzacki język, żart, a w tle strach, że trzeba będzie płacić.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 8

  nie po to pisiory zawłaszczyły sady żeby Kur.wizja nie mogla sobie kraść w żywe oczy... nie bardzo rozumiem dlaczego własność intelektualna nie ma być chroniona również w wypadku emisji programu satyrycznego???

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy 6

  Brawo BC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX