Rozpoczął się 2. sezon "Korony królów", a widzowie wykrywają błąd za błędem. "Mocne wejście od sceny w łóżku"

3 września został wyemitowany premierowy odcinek drugiego sezonu "Korony królów". Widzowie wykryli sporo błędów, które komentują w mediach społecznościowych.

"Korona królów" jest jednym z najchętniej oglądanych polskich seriali. "Wirtualne Media" donoszą, że pierwszy sezon oglądało średnio 2,05 mln osób. Kanał pierwszy Telewizji Polskiej w czasie emisji cyklu był liderem rynku telewizyjnego. Nic dziwnego, że miliony Polaków oczekiwało rozpoczęcia drugiego sezonu. W poniedziałek został wyemitowany premierowy odcinek.

"Korona królów" - rozpoczęcia drugiego sezonu

W "Koronie królów" pojawili się nowi odtwórcy głównych ról. W roli króla Kazimierza Wielkiego Mateusza Króla zastąpił Andrzej Hausner. W Adelajdę, która jest drugą żoną władcy, wcieliła się Aleksandra Przesław.

Jednak to, co się nie zmieniło, to pewne absurdalne wątki i błędy. Już na starcie na widzów czekała mocna scena. Jaka? Łóżkowa.

Pierwszy odcinek zaczął się od "Hymnu o miłości", czyli fragmentu Biblii. Chwilę później na ekranie mogliśmy oglądać Kazimierza wraz z Adelajdą w scenie łóżkowej.

Internauci nie zostawili tego bez komentarza.

Widzowie wyłapali też pewną nieścisłość w doborze aktorów. Do obsady dołączyła bowiem 30-letnia Joanna Osyda. W serialu aktorka wciela się w Jolentę, przybraną córkę Cudki i Niemierzy. Problem w tym, że Cudkę gra 6 lat młodsza Paulina Lasota.

Fanów "Korony królów" zaskakuje też upływ czasu w serialu. Mowa np. o scenie, w której Kazimierz w 12 minut dojechał z Krakowa do Świdnicy, czy też o tym, jak szybko dorastają serialowe dzieci.

Ponadto okazuje się, że widzowie nie są zadowoleni z aktora, który wciela się w drugim sezonie w króla. Niektórzy domagają się, aby do obsady wrócił Mateusz Król.

Halo, co to ma być? Oddawać starego Kazika - czytamy.

I pomyśleć, że tyle atrakcji dostarczył widzom zaledwie pierwszy odcinek. Aż strach pomyśleć, co będzie dalej...

KS

Więcej o:
Komentarze (64)
Rozpoczął się 2. sezon "Korony królów", a internauci wykrywają błąd za błędem
Zaloguj się
 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 60 razy 46

  "Fanów "Korony królów" zaskakuje też upływ czasu w serialu. Mowa np. o scenie, w której Kazimierz w 12 minut dojechał z Krakowa do Świdnicy".
  No nie, karwa... Mieli zrobić relację na żywo z trasy przejazdu.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 50 razy 34

  A ja bym nic nie wychwycił. Po prostu nie oglądam TVPIS, nie czytam prawicowych szmatławców, nie słucham pisowych stacji radiowych, nie kupuję paliwa na Orlenie. Może po prostu warto być przyzwoitym?

 • silthor

  Oceniono 39 razy 29

  Nie wiem, co jest bardziej koszmarne: ten serial, ten tekst o nim czy wreszcie tytuł na głównej "Ruszył się 2. sezon "Korony...".

 • drakaina

  Oceniono 28 razy 26

  Zacznijmy od tego, że publiczne noszenie rozpuszczonych długich włosów przez kobiety jest wynalazkiem XX wieku. Różnie w różnych epokach aranżowano fryzury i nakrycia głowy, ale akurat nie tak.

 • drdr2

  Oceniono 35 razy 25

  Izaurę oglądało znacznie więcej

 • bogucjusz

  Oceniono 40 razy 24

  Ten serial mi imponuje. Zrobić jeszcze większą kakę niż architektura Świątyni Opatrzności Bożej tudzież występy wokalne sióstr Godlewskich - no to już jest sztuka!

 • akami

  Oceniono 29 razy 21

  Ja zrezygnowałem, jak w którymś odcinku zobaczyłem pannę posuwającą po dworze królewskim w sukni z żółtym stanem. W średniowieczu w ubraniach obowiązywał kod kolorów, przy czym żółty zarezerwowany był dla prostytutek. Żadna szanująca się kobieta nie założyłaby żółtej sukni. Ba, nawet żółtych dodatków (nie mylić ze złotymi).

 • masakramasakra

  Oceniono 32 razy 20

  ten badziew jeszcze nadają? ale jaja. kto to ogląda oprócz kurskiego i tych pacanów z "wiadomości"

 • metaxo

  Oceniono 29 razy 17

  Korona świrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX