"Milionerzy". Padło pytanie: "Który z utworów Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie?"

Pytanie o piosenkę Czesława Niemena mogłoby zaskoczyć każdą osobę, która nie jest choćby okazjonalnym gościem na ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie, gdzie mieści się stadion Legii...

"Milionerzy" na antenie TVN lecą już 4. sezon. W 209 odcinku tego popularnego teleturnieju najbardziej interesującym pytaniem do uczestnika okazało się to, w którym trzeba było wykazać się znajomością repertuaru Czesława Niemena i obyciem w zwyczajach piłkarski kibiców.

"Milionerzy": Pytanie o piosenkę Czesława Niemena

Nikt nie obiecywał, że zdobycie miliona złotych w telewizji będzie łatwe. Ale trzeba przyznać, że pytania w "Milionerach" czasem potrafią być naprawdę zaskakujące i wymagające szerokiego zakresu wiedzy. Nie każdy bowiem, kto lubi muzykę Czesława Niemena musi wiedzieć, która z jego piosenek łączy się z adresem Łazienkowska 3 w Warszawie i dlaczego. 

Taką wiedzą musiał wykazać się uczestnik, który usłyszał pytanie:

Który z utworów Czesława Niemena najczęściej słychać przy Łazienkowskiej 3 w Warszawie?
A - "Kwiaty ojczyste"
B - "Dziwny jest ten świat"
C - "Jednego serca"
D - "Sen o Warszawie"

Podpowiadamy, poprawna odpowiedź to "Sen o Warszawie". Ten utwór upodobali sobie kibice warszawskiej Legii. Stworzyli sobie świecką tradycję i śpiewają go przed różnymi spotkaniami na stadionie. 

 

Prawidłowa odpowiedź na to pytanie gwarantowała zdobycie 10 tys. złotych. Uczestnik programu potrzebował pomocy, by znaleźć jego rozwiązanie. Dzięki telefonowi do przyjaciela udało mu się wybrać dobrze. Przyznajemy, my też byśmy potrzebowali pomocy.

Więcej o: