W Wigilię Polsat jak zwykle puści "Kevina". Jak odpowiedzą TVP i TVN?

Nie ma Świąt bez "Kevina samego w domu" na Polsacie, wiemy to wszyscy. Ale co innego będzie można w Wigilię Bożego Narodzenia zobaczyć w telewizji na innych kanałach? Sprawdziliśmy program telewizyjny i nie możemy oprzeć się wrażeniu, że pod pewnymi względami ramówka Polsatu wygląda coraz bardziej jak to, co leci na TVP.

Wigilia Bożego Narodzenia to specjalny czas w roku, który od stacji telewizyjnych wymaga szczególnych przygotowań. W tym okresie dużo więcej ludzi ma czas oglądać filmy, trzeba więc przygotować specjalną ramówkę. Świecką tradycją jest oczywiście "Kevin sam w domu" na antenie Polsatu, ale to nie znaczy, że TVN i TVP też nie mają swoje oferty świątecznej. Sprawdziliśmy, co można zobaczyć w telewizji w Wigilię.

Program TV na Święta Bożego Narodzenia - TVP

TVP wzięło sobie do serca postanowienie, by stworzyć świąteczną atmosferę. Wigilia na TVP 1 zacznie się seansem filmu "Skarby króla Salomona" o godzinie 5:30. Potem o 8:00 na widzów czeka komedia romantyczna "Obietnica pod jemiołą", zaś o 9:25 i 11:10 pięciominutowy cykl reportaży "Święta z gwiazdami". O 11:45 wystartuje film dokumentalny "Mój renifer i ja", a z godziną 12:55 zacznie się seans obyczajowego filmu "Magiczna skarpeta". O 16:20 poleci odcinek teleturnieju "Jaka to melodia", a o 17:00 zobaczymy "Teleexpress".

W prawdziwie świąteczny nastrój widzów niewątpliwie wprowadzi emisja "Wśród nocnej ciszy" - koncertu kolęd Telewizji Polskiej i Radia Plus z Archikatedry Oliwskiej", która zacznie się o 17:30.

O godzinie 20:00 na antenie TVP 1 widzowie będą mogli wysłuchać orędzia Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka na Boże Narodzenie. Potem nastąpi krótka  przerwa na pogodę i sport, by o 20:30 znowu poleciał koncert "Jaka Wigilia, taki cały rok". O 21:30 zacznie się transmisja pasterki z Bazyliki św. Piotra w Watykanie z udziałem papieża Franciszka.

Dzień na TVP 1 zakończy się refleksyjnymi dramatami "Tara Road" o 23:30 i filmem "Zostań, jeśli kochasz" o 1:15.

Tego samego dnia TVP 2 zacznie świąteczną ofensywę od seansu filmu "Asterix i Obelix kontra Cezar" o godzinie 11:15. O 15:20 widzowie telewizyjnej dwójki też będą mieli szansę pośpiewać kolędy w trakcie koncertu "Śpiewajmy i grajmy Mu... w Pelplinie. Koncert kolęd w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny".

O 16:20 przed ekrany mogą zawędrować najmłodsi widzowie, bo wtedy zacznie się film familijny "Latający renifer", a o 18:25 nastąpi seans komediodramatu "Miłość w Laponii". Potem odbędzie się projekcja filmu "Nietykalni" przewidziana na godzinę 20:10.

Polsat w Wigilię

Wigilia to już tradycyjnie dzień, w którym leci "Kevin sam w domu". Zanim jednak to nastąpi Polsat przygotował inne atrakcje dla widzów. Stacja naszpikowała ramówkę gęsto świątecznymi filmami i kinowymi przebojami.

O 8:10 zacznie się disneyowski "Król Lew 2: Czas Simby", po którym poleci komedia przygodowa "Śnięty Mikołaj 3. Ucieczka Świętego Mikołaja". Zaraz potem o 12:20 polecą "Pingwiny z Madagaskaru: Misja świąteczna", a o 12:40 zacznie się kolejny film animowany "Madagwiazdka".

Zaraz potem o 13:10 widzów zabawi "Pada Shrek", po którym nastąpi wielki blok kolędowania.

Zacznie go kolędowanie z Fundacją Polsat, potem będzie koncert z kolędowania w Krakowie, po którym nastąpi transmisja jasnogórskiego kolędowania z Polsatem. O 16:45 i 17:45 polecą dwa odcinki "Wielkiego kolędowania z Polsatem w Świętej Lipce". Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że ta ramówka chwilami wygląda niemal tak samo jak atrakcje proponowane przez TVP.

O 19:40 zacznie się program muzyczny "Święta z Disco Polo Music", aż nareszcie o 20:05 poleci długo wyczekiwany "Kevin sam w domu".

TVN na Wigilię

TVN widać uznał, że nie ma sensu na siłę wciskać na antenę kolejnych świątecznych hitów i twardo zostawił ramówkę w całkiem zwykłym rozkładzie. W Wigilię będzie można tam obejrzeć Telezakupy Mango, "Nową Maję w ogrodzie" czy śniadaniowe "Dzień dobry TVN". Nie zabrakło też miejsca na klasyczne paradokumenty typu "Szkoła", "Szpital", "Ukryta prawda" czy "19+".

W Wigilię na TVN polecą też "Kuchenne rewolucje Magdy Gessler", a dopiero na 17.05 przewidziano pierwszą świąteczną projekcję. Wtedy też zacznie się film religijny "Narodziny". Po bloku programów informacyjnych o godzinie 20.10 poleci polska komedia romantyczna "Listy do M.". Przypominamy, pięć minut wcześniej Polsat zaczyna puszczać "Kevina". Który film wy wybierzecie?

Więcej o:
Komentarze (32)
W Wigilię Polsat jak zwykle puści "Kevina". Jak odpowiedzą TVP i TVN?
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 14 razy 10

  W TVP2 będzie świąteczny hit "Jarek sam w willi" - tym razem bohater odeprze atak trzech kotów, sznurowadeł w butach i niesfornej kołdry. Zapraszamy przed telewizory !

 • parapsychopatolog

  Oceniono 9 razy 9

  A Szklana Pułapka gdzie?

 • Jola K

  Oceniono 14 razy 8

  Masakra,...że ludzie odpowiedzialni za program serwowany w tv na św?ęta uważają, że ewentualni oglądajacy są nienormalni i odczuwają coroczną potrzebę oglądania Kevina wyprodukowanego w 1990r....

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 5

  TVPiS puści Prezes Sam W Domu. Jako ze będziecie horror film będzie dozwolony od lat 18

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 5 razy 5

  Macaulay Culkin zdążył tymczasem wyłysieć...

 • kamillwawa

  Oceniono 7 razy 5

  Polsat podobno zajmuje się wspieraniem obecnego rządu zatem repertuar jak najbardziej trafiony.

 • starblast

  Oceniono 6 razy 4

  TVP puści film Jarosław sam w domu oraz sequel Jarosław sam na Nowogródzkiej i Zemsta Frajerów: IV RP w natarciu. 😉

 • Jan Nowak

  Oceniono 3 razy 3

  Same przerywniki reklam. Kasa od reklamodawców już na koncie, to ewentualni widzowie niech spadają na drzewo. Nie chcą, to niech nie oglądają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX