Ruszyły zdjęcia do trzeciego sezonu "Watahy": Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie

Reżyserką trzeciego sezonu "Watahy" jest Olga Chajdas, a na planie znowu pojawią się Leszek Lichota i Aleksandra Popławska w rolach głównych.
Zobacz wideo

4 lutego padł pierwszy klaps na planie trzeciego już sezonu polskiego serialu HBO "Wataha". Filmowcy zaczęli pracę w Warszawie.

Rusza 3. sezon "Watahy"

Pierwsze doniesienia o trzecim sezonie "Watahy" pojawiły się dopiero w grudniu 2018 roku. Filmowcy już się wzięli do pracy i kręcą pierwsze ujęcia w Warszawie. Za tydzień ekipa jedzie w Bieszczady, gdzie zdjęcia mają potrwać do czerwca. Ponoć premiera najnowszej serii ma się odbyć już jesienią.

Reżyserką tego sezonu została Olga Chajdas, zdjęcia do serialu ponownie kręci Tomasz Augustynek. W obsadzie znaleźli się Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski.

Scenariusz do najnowszego sezonu "Watahy" napisali Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka i Marta Szymanek. 

Co nas czeka w najnowszym sezonie jeszcze dokładnie nie wiemy, ale przypomnijmy, jak dla Gazeta.pl Leszek Lichota (odtwórca roli kapitana Rebrowa) podsumował dwa pierwsze sezony:

W pierwszej serii świat był poukładany, a tutaj wszystko jest wywrócone do góry nogami i każda postać ma problem. Drugi sezon jest bardziej dynamiczny, atmosfera jest gęstsza.

Jak widać po tych słowach, możemy liczyć na to, że twórcy dalej będą próbować nas zaskoczyć. Bogumił Lipski, producent Watahy z ramienia HBO obiecuje:

Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy. 

Jednocześnie przypominamy - drugi sezon jako pierwszy w historii europejskiego oddziału stacji HBO, miał jednocześnie premierę w 19 krajach.

"Wataha"

Serial miał premierę jesienią 2014 roku, a jego kontynuacja trafiła na ekrany w 2017 roku. Mogli ją zobaczyć widzowie 19 europejskich państw, takich jak Szwecja, Dania, Norwegia, Finlandia czy Hiszpania. Na HBO GO można go obejrzeć w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Serbii, Słowenii, Macedonii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Mołdawii oraz w Kosowie. Johnathan Young, z VP Original Programming and Production, HBO Central Europe powiedział: 

Cieszymy się, że możemy powrócić do wyjątkowej scenerii Bieszczad, by zrealizować kolejny sezon jednego z naszych najbardziej popularnych seriali. Jak udowodniły poprzednie sezony „Watahy” oraz nasz najnowszy polski serial „Ślepnąc od świateł” jest zapotrzebowanie na polskie produkcje nie tylko na lokalnym rynku, ale również w Europie Środkowej i poza nią.


Aleksandra Popławska przed premierą drugiego sezonu tak w wywiadzie dla Gazeta.pl skwitowała popularność serialu wśród zagranicznych widzów:

Myślę, że ta słowiańskość może podobać się ludziom z Zachodu - nie pokazaliśmy im tego, co znają, tylko prawdziwy Wschód, coś, czego nie mają na co dzień i trochę się tego boją. Pierwszy sezon był emitowany w ponad 20 krajach. Zagraniczni widzowie lubią Polskę w takiej nieokiełznanej, “dzikiej” wersji. Podobnie było z “Idą” Pawlikowskiego, która osiągnęła międzynarodowy sukces - tam także Polska była “niecywilizowana”.


Głównym bohaterem pierwszego sezonu "Watahy" był kapitan Wiktor Rebrow, w którego wcielił się Leszek Lichota. W drugim sezonie zaś położono nieco większy nacisk w postać nieustępliwej prokurator Igi Dobosz, którą zagrała Aleksandra Popławska. W poprzednim sezonie wprowadzono także postać Adama Halmana, porucznika ABW, którego zagrał Grzegorz Damięcki.

Więcej o: