"Stulecie winnych" na TVP zobaczyły miliony. Jacek Kurski chwali się oglądalnością

"Stulecie winnych" to kolejny historyczny serial TVP zrealizowany z dużym rozmachem - przy scenariuszu współpracowała m.in. Ilona Łepkowska. Jacek Kurski pochwalił się, że drugi odcinek obejrzały ponad 3 mln osób.
Zobacz wideo

TVP wyprodukowało nowy serial z polską historią w tle i obsadą pełną głośnych nazwisk. Producenci nie szczędzili wysiłków przy realizacji tego projektu i po emisji dwóch pierwszych odcinków wydaje się, że to była dobra decyzja, bo widzowie tłumnie gromadzą się przed telewizorami.

"Stulecie winnych" - Jacek Kurski chwali się oglądalnością 

Jacek Kurski na swoim profilu na Twitterze pochwalił się, że drugi już odcinek "Stulecia winnych" przyciągnął w szczytowym momencie przed ekrany 3, 6 mln widzów, zaś jego średnia oglądalność wyniosła 3,44 mln. Między innymi dzięki temu TVP cieszyło się w weekend najlepszą oglądalnością wśród polskich stacji telewizyjnych.

"Stulecie winnych": fabuła i obsada

"Stulecie winnych" jest serialową ekranizacją powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. Autorka jest Polką z bułgarskimi korzeniami, mówi się, że jest nową królową polskiej literatury kobiecej.

''Stulecie winnych'' przedstawia historię kolejnych pokoleń rodziny mieszkającej w podwarszawskim Brwinowie. Losy bohaterów są mocno powiązane z dramatyczną historią Polski.

Opowieść zaczyna się w chwili wybuchu I wojny światowej, skończy po 100 latach. Bohaterów poznajemy w 1914 roku. Na chwilę przed wybuchem wojny rodzą się bliźniaczki- Anna i Maria. Ich matka niestety umiera przy porodzie, a ojciec jest pogrążony w żałobie. Wdowiec musi stawić czoła wymogom samotnego wychowywania czwórki dzieci w trudnej wojennej rzeczywistości.

Serial będzie pokazywał losy kolejnych pokoleń tej samej rodziny, które będą zmagały się z zachodzącymi zmianami politycznymi w Polsce.W głównych rolach wystąpili Kinga Preis, Adam Ferency, Olaf Lubaszenko, Jan Wieczorkowski oraz Rafał Królikowski. Zagrali także Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem ''Stulecia winnych'' jest Piotr Trzaskalski - twórca głośnego filmu ''Edi''. Zdjęcia nakręcił Witold Płóciennik, zaś za produkcję odpowiedzialna była firma Endemol Shine Polska.

"Stulecie winnych" - kiedy oglądać?

Premiera pierwszego odcinka "Stulecia winnych" odbyła się 3 marca w niedzielę o 20.15. Kolejne odcinki są wyświetlane co tydzień o tej samej porze, po telewizyjnej emisji dostępne są także na platformie VOD.

Seria "Stulecie Winnych" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (21)
"Stulecie winnych" na TVP zobaczyły miliony. Jacek Kurski chwali się oglądalnością
Zaloguj się
 • wolak007

  Oceniono 20 razy 6

  Szkoda, że nie posiadam w domu reżimowej TV, omijają mnie takie arcydzieła kina światowego... :D

 • lenkaa4

  Oceniono 10 razy 4

  Serial nie jest dobry, jest mdły i bez wyrazu i nawet bardzo dobrzy aktorzy go nie obronią. I te dialogi, teksty nie mające zbyt wiele wspólnego z zacofanie wsią z początku XX wieku - prosta chłopka tłumacząc drugiej powody wybuchu I wojny światowej, chłop mówiący poprawną polszczyzną itp. Sztuczne do bólu. Uważam że p. Łepkowska powinna pozostać przy scenariuszach do mydlanych seriali, a te z historyczne zostawic w spokoju.

 • ks-t

  Oceniono 13 razy 3

  NIe będę oglądał, występowanie i oglądanie gadzinówki to wstyd. Wprawdzie film powstał także za moje pieniądze, bo TVPIS ściągnęła z mojej pensji na gadzinówkę przez komornika PIS. Odbiorę w wolnej Polsce.

 • annia_ko

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś przeczytał ten tekst przed opublikowaniem?
  1. Stulecie Winnych - nazwiska piszemy wielką literą.
  2. Facetowi rodzą się bliźniaczki i samotnie wychowuje czwórkę dzieci? Czy autor obejrzał te 2 odcinki?

 • metagraf

  Oceniono 2 razy 2

  Ale Winnych powinniście gimnazjaliści z Gazety pisać wielką literą!

 • js08836

  Oceniono 4 razy 2

  Jak do tej pory mamy 3 -lecie winnych, i czas zakończyć tę farsę. Scenariusz napisze wspólnie suweren, i nie będzie to serial, ale jeden krótki film o wykopywaniu z posad.

 • grab31

  Oceniono 6 razy 2

  niech Q...ski się pochwali taką oglądalnością Dziennika Telewizyjnego..

 • chybajedynymyslacy

  Oceniono 8 razy 2

  Wiadomosci nie ogladam... ale serial bardzo dobry.

 • Sza Man

  Oceniono 2 razy 0

  Od czasu dobrej zmiany kanały tvp powędrowały w moim telewizorze gdzieś na koniec numeracji, bo nie chce mieć z tym nic wspólnego. 2 minuty tvp info wystarczają, by dowiedzieć się, że np Brexit to wina Tuska. Ale ze smutkiem muszę przyznać, że Jacek Kurski to bardzo sprawny aparatczyk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX