"Gentleman Jack". Odczytali zaszyfrowane zapiski o jej homoseksualnym związku, teraz HBO pokaże serial

Cztery miliony słów. Tyle liczą pamiętniki Anne Lister, zaszyfrowane stworzonym przez nią kodem, opisujące najbardziej intymne szczegóły jej życia. XIX-wieczna właścicielka ziemska, która postanawia wziąć ślub z kobietą, jest główną bohaterką "Gentleman Jack", serialu opartego na faktach, który w kwietniu będzie można zobaczyć w HBO.
Zobacz wideo

- Myślałem, że będziesz bardziej rozsądna - mówi do głównej bohaterki mężczyzna w trakcie rozmowy. - Masz na myśli: bardziej miękka... No cóż, teraz poznałeś mnie lepiej - odpowiada Anne Lister (w tej roli Suranne Jones).

"Gentleman Jack". Odczytali zaszyfrowane zapiski o jej homoseksualnym związku, teraz czas na serial w HBO

W 1832 roku, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Żeby przywrócić dawną świetność rodzinnej posiadłości, musi ponownie otworzyć kopalnię węgla i zawrzeć związek małżeński z kimś bardzo bogatym. Anne, w zgodzie ze swoją naturą, postanawia, że nie wyjdzie za mąż za mężczyznę, ale poślubi kobietę. Jest uparta, ma charyzmę , ale z pewnością nie będzie łatwo osiągnąć cel.

Pomysłodawczynią, scenarzystką i reżyserką ośmioodcinkowej produkcji jest Sally Wainwright. Oparta na prawdziwych wydarzeniach produkcja ma pokazać relacje Anne Lister z rodziną, służbą, lokatorami, konkurentami z branży i najważniejszą w jej życiu osobą - przyszłą żoną.

Oprócz Suranne Jones ("Doktor Foster", "Save Me") w "Gentleman Jack" występują m.in. Sophie Rundle (seriale "Bodyguard", "Peaky Blinders") jako bogata dziedziczka Ann Walker i wybranka głównej bohaterki, Gemma Whelan ("Gra o tron", "The Moorside") jako Marian - siostra Anne Lister, Timothy West ("Last Tango in Halifax", "Samotnia") jako jej ojczym oraz Gemma Jones ("Piękny kraj", "Dziennik Bridget Jones") jako ciotka Anne Lister.

 

Pierwszy odcinek "Gentleman Jack" będzie można zobaczyć 23 kwietnia w HBO i HBO GO, dzień po amerykańskiej premierze. W HBO GO serial dostępny będzie od rana, a w HBO jego emisja została zaplanowana na 20:10.

Więcej o: