Smutne pożegnanie z "Grą o Tron". Na otarcie łez HBO da fanom film dokumentalny o serialu

HBO przygotowało nie lada gratkę dla fanów serialu "Gra o Tron". Na pożegnanie tej popularnej produkcji powstał pełnometrażowy film dokumentalny pt. "Gra o Tron: Ostatnia Warta", którego premiera odbędzie się 27 maja w HBO i HBO GO.
Zobacz wideo

Osobą odpowiedzialną za powstanie filmu dokumentalnego "Gra o Tron: Ostatnia Warta" (Game of Thrones: The Last Watch) jest brytyjska twórczyni filmowa Jeanie Finlay. Spędziła rok na planie "Gry o Tron", aby zarejestrować powstawanie najbardziej spektakularnej części tego popularnego serialu HBO.

"Gra o Tron: Ostatnia Warta". Film dokumentalny na pożegnanie z serią o Westeros

"Film dokumentalny <<Gra o Tron: Ostatnia Warta>> zanurza się głęboko w pełen błota i krwi serialowy świat Gry o Tron, aby pokazać pot i łzy, jak również chwile triumfu, które towarzyszyły jego twórcom przy kreowaniu świata Westeros i jego bohaterów. Zdjęcia kręcone były nie tylko w studiach, ale również na polach i parkingach w Irlandii Północnej" - czytamy w materiałach prasowych HBO.

"Gra o Tron: Ostatnia Warta" odsłania kulisy powstawania serialu. Twórcy filmu podążają w nim za członkami ekipy i obsadą serialu, pokazując, z jakimi wyzwaniami borykali się aktorzy i ekipa filmowa i opowiadając o takich problemach jak ekstremalna pogoda, goniące twórców terminy czy nieustająca ciekawość fanów. Jak zapowiadają twórcy dokumentu, "Gra o Tron: Ostatnia Warta" to nie tylko kronika serialu, ale także "zabawna i przejmująca historia, opowiedziana ze swadą i dużą dozą intymności, przedstawiająca słodko-gorzką prawdę o radości, jaką daje tworzenie świata i smutku towarzyszącym konieczności pożegnania się z nim". 

"Gra o Tron" - sezon 8. Kiedy premiera ostatniej serii serialu o Westeros?

Przypomnijmy, że premiera pierwszego odcinka ostatniej serii "Gry o Tron" odbędzie się 15 kwietnia i będzie się składać z sześciu odcinków. Na tydzień po premierze ostatniego odcinka, a więc 27 maja, zobaczymy film dokumentalny "Gra o Tron: Ostatnia Warta". 

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: