"Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha nabiera kształtów. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal Plus

"Król" to tytuł poczytnej powieści Szczepana Twardocha i jednocześnie jej serialowej ekranizacji, którą zapewne już niedługo zobaczymy. Właśnie ruszyły prace na planie.

Powieść "Król" Szczepana Twardocha ukazała się w 2016 roku i opowiada o przedwojennej Warszawie, jej różnorodnym folklorze, a przede wszystkim o mafii i żydowskim bokserze Jakubie Szapiro, który ma ambicję, by tym półświatkiem rządzić.

Ruszyły zdjęcia do "Króla" wg powieści Szczepana Twardocha

Serial pokaże różne oblicza przedwojennej Warszawy, a sama akcja powieści rozgrywa w roku 1937 roku. Ta historia zaczyna się od mocnego akcentu - opisu walki bokserskiej głównego bohatera. Dalej niewątpliwie zobaczymy pełnokrwistych bohaterów, którzy lawirują pomiędzy eleganckimi ulicami Śródmieścia i stołecznymi dzielnicami przepełnionymi nędzą. Dostaniemy też niewątpliwie dużą dawkę boksu, pięknych samochodów i przemocy, jakie wypełniają życie ludzi osadzonych w etnicznym, religijnym, politycznym i społecznym tyglu przedwojennej Warszawy.

Serial na podstawie powieści Twardocha wyreżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca głośnego filmu o Beksińskich "Ostatnia rodzina" czy reżyser poszczególnych epizodów innych produkcji Canal Plus takich jak popularna "Wataha" czy "Nielegalni" z Grzegorzem Damięckim w roli głównej. Prace na planie serialu "Król" ruszyły już w ubiegłym tygodniu, ekipa będzie pracować w Warszawie i Łodzi. 

Głównym bohaterem "Króla" jest Jakub Szapiro, którego zagra Michał Żurawski. To bokser pochodzenia żydowskiego. Szapiro poza tym, że jest świetnym pięściarzem, trzęsie też miastem. Jest zaufanym Kuma Kaplicy, starego bojownika PPS, socjalisty i króla warszawskiego półświatka. W tej roli zobaczymy wyśmienitego Arkadiusza Jakubika.

Kochankę Szapiry, Ryfkę Kij zagra z kolei Magdalena Boczarska. Przewiduje się, że "Król" trafi na antenę stacji jesienią tego roku - donoszą Wirtualne Media. 

"Król" - obsada

W obsadzie poza Michałem Żurawskim, Magdaleną Boczarską i Arkadiuszem Jakubikiem zobaczymy także Borysa Szyca, który wcieli się w Janusza Radziwiłka. Poza nimi wystąpią Andrzej Seweryn,, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Paweł Wolak, Piotr Żurawski, Aleksandra Konieczna, Masza Wągrocka, Mikołaj Kubacki, Barbara Kurzaj, Marcin Pempuś, Andrzej Kłak, Michał Kowalski, Andrzej Szeremeta, Krzysztof Rogucki i Wojciech Urbański.


Nad scenariuszem do serialu pracował między innymi sam autor książki, Szczepan Twardoch. Pomagali mu w tym Łukasz M. Maciejewskii Dana Łukasińska. Za produkcję, dla telewizji CANAL+ Polska odpowiada Aurum Film - czyli Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Książki Szczepana Twardocha dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (6)
"Król" wg powieści Szczepana Twardocha. Ruszyły zdjęcia, znamy obsadę
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 13 razy 11

  Znowu wszyscy warszawiacy będą czyści, dobrze ubrani, wypasieni, w białych, odprasowanych koszulach?

 • roll

  Oceniono 9 razy 5

  Żeby nie wyszedł knot jak u Sewerskiego.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 4 razy 2

  Świetna wiadomość, byle tylko nie wyszedł z tego jakiś patetyczny knot, bo książka jest z tych bardziej dla dorosłych i nie bardzo chlubnie opowiada i o sanacji i o narodowcach ...
  Trud mi sobie także wyobrazić w roli Kaplicy pana Jakubika a w roli Radziwilka Szyca (ale widocznie Szyc musi zagrać w każdym polskim serialu)

 • aa1000

  Oceniono 2 razy 0

  Może to będzie pierwszy od kilku lat canalowski serial do oglądania.
  Dwa Belfry i Vincent przekombinowane do absurdu.

 • kkrispl

  Oceniono 12 razy -6

  Nawet, nie ma co się rozpisywać. To będzie straszliwa porażka Canal+, coś na miarę dywizjonu 303, tylko jeszcze większa katastrofa....
  Ja nie wiem, skąd oni biorą te scenariusze??? Twardocha ?, a kto to jest?? Przetłumaczono go na obce języki ??? Chyba tylko w San Escobar....
  Po opisie w artykule widać od razu, że to totalne dno i wodorosty w sam raz dla Szyca....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX