Twórcy "The Crown" zdecydowali - serialowa księżna Diana wybrana

W czwartej serii "The Crown" ma pojawić się księżna Diana Spencer. Wybór osoby, która ma zagrać tę rolę, budził spore emocje. Teraz wiemy, że wcieli się w nią niezbyt jeszcze doświadczona aktorka Emma Corrin.
Zobacz wideo

- Jestem podekscytowana i zaszczycona, że dołączę do obsady "The Crown" w czwartym sezonie - powiedziała Emma Corrin.

Twórcy "The Crown" zdecydowali - serialowa księżna Diana wybrana

- Jestem przyklejona do ekranu od pierwszego odcinka i informacja, że stanę się częścią tej utalentowanej aktorskiej rodziny, jeszcze do mnie tak naprawdę nie dociera. Księżna Diana była ikoną, jej wpływ na świat był znaczący, była dla wielu inspiracją. Szansa na jej bliższe poznanie przez pracę na planie produkcji Petera Morgana to wyjątkowa okazja i będę starała się oddać tej postaci sprawiedliwość - komentowała aktorka, a jej słowa zostały przekazane w komunikacie prasowym, który opublikował Netflix.

 

Emma Corrin nie ma wielkiego doświadczenia aktorskiego. Niektórzy mogą kojarzyć ją z serialu "Grantchester". W tym roku będzie można zobaczyć ją jako Esme w 10-odcinkowym "Pennyworth" - serialu, którego tytułowym bohaterem jest Alfred Pennyworth, znany jako lokaj Batmana. Ma to być opowieść o jego młodości.

Corrin niedługo zadebiutuje także na dużym ekranie. Zagra Miss Południowej Afryki w "Misbehaviour", dramacie o grupie kobiet z Women’s Liberation Movement, które w 1970 roku próbują zakłócić wybory Miss Świata.

Zdjęcia do czwartej serii "The Crown" ruszą latem tego roku. W lipcu Netflix pokaże trzecią, w której zagrają m.in. Olivia Coleman, Helena Bonham Carter i Tobias Menzies.

Więcej o: