Scenarzysta "Gry o tron" zdradził, które odcinki najlepiej sobie przypomnieć przed premierą 8. sezonu

Premiera 8. sezonu "Gry o tron" zbliża się nieuchronnie - już 15 kwietnia zobaczymy w Polsce pierwszy odcinek ostatniej serii jednego z najpopularniejszych serialów świata. Nim jednak to nastąpi, warto sobie przypomnieć, co działo się wcześniej. Bryan Cogman - scenarzysta i producent wykonawczy "GOT" - zdradził, które odcinki jego zdaniem najlepiej w tym celu obejrzeć.
Zobacz wideo

HBO nie daje nam zapomnieć, że już niedługo zacznie się 8. sezon "Gry o tron" i w przeciągu kilku następnych tygodni dowiemy się, jak skończy się ta emocjonująca historia. To o tyle ważne, że serial wyprzedza fabułą nawet książki George'a R.R. Martina, który nie zdążył napisać powieści o wydarzeniach, które mieliśmy już okazję zobaczyć. A jak wiadomo, działo się naprawdę dużo i jeszcze więcej się wydarzy.

Scenarzysta "Gry o tron" radzi, które odcinki sobie przypomnieć przed 8. sezonem

Tym bardziej pomocne będzie odświeżenie sobie najważniejszych faktów. Małą pomoc w tym zakresie zaproponował jeden z twórców serialu, który w rozmowie z Entertainment Weekly zdradził, które odcinki najbardziej lubi i jego zdaniem dobrze byłoby je zobaczyć ponownie przed premierą.

Bryan Cogman jest obok David Benioffa i Dana Weissa jedną z osób, które pracują nad "Grą o tron" od samego początku. Nie tylko jest producentem wykonawczym, ale także scenarzystą serialu. Przygotował listę epizodów ze wszystkich sezonów serialu, które jego zdaniem były najbardziej przełomowe. Lista jest długa - liczy sobie 21 pozycji:

'Gra o tron''Gra o tron' Kultura.gazeta.pl

Jak widać, jest co nadrabiać - te "przypominajki" same składają się na jakieś dwie serie. Ale nie ma co się dziwić - siedem sezonów to bardzo dużo, a sama historia jest tak złożona, że trudno ją szybko streścić. Każdy widz ma niewątpliwie wiele pytań, na które chce poznać odpowiedzi. Ostatnia seria będzie liczyć sobie zaledwie sześć odcinków, ale z tego co wiemy, będą one dłuższe niż wcześniejsze, a każdy z nich ma już bardziej przypominać film fabularny niż odcinek serialu - ostatni ma trwać aż 90 minut. 

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (6)
Scenarzysta "Gry o tron" zdradził, które odcinki najlepiej sobie przypomnieć przed premierą 8. sezonu
Zaloguj się
 • radeberger

  Oceniono 4 razy 2

  Prawdziwy fan wie na wyrywki gdzie fabuła odbiega od książek ;-)
  Ten nie-prawdziwy nie ogarnie nawet tych odcinków ;-)

 • zebrzec

  Oceniono 3 razy 1

  już k... siadam i oglądam znów na wyrywki 20 odcinków...;), mimo, że bardzo lubię ten serial to na pewno nie jestem na niego chory...

 • roman_j

  Oceniono 13 razy -3

  "(...) w przeciągu kilku najbliższych tygodni". Przeciągi powoduje wiatr, nie tygodnie, więc pewnie "w ciągu". Zwłaszcza, że w przeciągu można się przeziębić. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX